TR EN

Teminat Detayları

Teklif Al

Hem ev sahibi ve hem de kiracıların sahip olabileceği Evim Saray Konut Sigortası ile evinizi ve tercihinize göre içindeki eşyaları karşılaşabileceği pek çok riske karşı güvence altına alıyor, benzersiz hizmetlerle hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Yangın

Evinizi ve eşyalarınızın yangın, yıldırım veya infilak kaynaklı olarak zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Deprem – Yanardağ Püskürmesi

Yangın Sigortası Genel Şartları hükümleri saklı kalmak kaydıyla; deprem, deniz depremi (tsunami) ve yanardağ püskürmesi için teminat verilmektedir.

Sel ve su basması

Evinizin ve/veya ev içerisindeki eşyaların su ile ilgili (sızma, akıntı, sızıntı gibi) herhangi bir olay sonucu zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Toplumsal kargaşa ve terör

Evin bulunduğu bölgede gerçekleşebilecek grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler veya terör hareketleri kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Elektronik cihaz

Evinizde bulunan elektronik eşyaların voltaj dalgalanması veya düşme kırılma sonucu zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Hırsızlık

Evinizde bulunan eşya, değerli eşya, ziynet ve binaya sabit kıymetlerinizin zorla ve kırma delme suretiyle hırsızlık yapılarak çalınması durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Eve/Evden taşınma

Eve/Evden taşınma sürecinde taşımayı yapan aracın kaza yapması nedeni ile taşınan malların zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

*Eşya sigorta bedeli ile sınırlı olmak kaydıyla, azami 50.000 TL’ye kadar tutarlar teminat kapsamındadır.

3. Şahıs Sorumluluk (opsiyonel)

Poliçe üzerinde yazılı adreste meydana gelen olaylar nedeni ile 3. Şahısların maddi ve bedeni olarak zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

*Teminat limiti 10.000 TL olup poliçe süresince geçerlidir.

İzolasyon

İzolasyon kaybı veya yetersizliği nedeni ile çatı ve pencere pervazlarından giren suların neden olduğu maddi zararlar karşılanır.

*Teminat limiti 2.500 TL olup poliçe süresince geçerlidir.

Konut adaptasyonu

Poliçe sahibi ve/veya aile fertlerinin poliçe süresi içinde tekerlekli sandalye ile yaşamasına neden olacak bir kaza sonucu evin yeni duruma uygun hale getirilmesi masrafları karşılanır.

*Teminat limiti 5.000 TL olup poliçe süresince geçerlidir.

Kira kaybı (opsiyonel)

Ev sahibinin kiracıya kiraya verdiği evin, konut sigortası kapsamına giren riskler kaynaklı oturulamaz hale gelmesi durumunda ev sahibi tarafında oluşacak kira kaybı karşılanır.

Cam kırılması (opsiyonel)

Evde bulunan iç-dış cephe camları dâhil, duvara ya da mobilyaya sabit cam malzemeler, elektrikli ocakların cam yüzeyleri ve kapaklarının zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Yangın mali mesuliyet

Komşulara, mal sahibinin kiracıya ve kiracının mal sahibine karşı neden olabileceği yangın-dahili su-duman kaynaklı maddi kayıplar karşılanır.

Dahili su

Dahili su arızaları kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Hava-Kara-Deniz taşıtları çarpması

Hava-Kara-Deniz taşıtları çarpması kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Fırtına

Fırtına kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Duman

Duman kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Yer kayması

Yer kayması kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Kar ağırlığı

Karın evin çatısı başta olmak üzere çeşitli bölümlerinde oluşturduğu ağırlık kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Bunları biliyor muydunuz?

İstatistiksel olarak bir evde en çok dahili su tesisatı, izolasyon eksikliği kaynaklı hasarlara rastlanıyor. Ray Sigorta ise bu iki teminatı standart olarak tüm poliçelerinde sunuyor ve evinizde yaşayabileceğiniz olası aksiliklerde hayatınızı kolaylaştırıyor.

Poliçe Kapsamındaki Hizmet Detayları

Evim Saray Konut Sigortası, sadece evinizde ve tercihinize göre içinde bulunan eşyaları karşılaşabileceği risklere karşı güvence altına almıyor; kombi-klima bakımı, çilingir, elektrik-su tesisatı ve cam onarımı gibi pek çok hizmetin yanı sıra olası bir depreme karşı hazırlıklı olmak için kapsamlı önlem paketi ve afet sonrasına yönelik destek hizmetlerini ücretsiz veya indirimli olarak sunuyor.

Hizmetlerden Faydalanma Koşulları
1. Kombi ve klima bakımı

Yıl içinde bir defaya mahsus kombi ve klima yıllık bakımı ücretsiz olarak sunulur.

2. Deprem destek hizmetleri

Olası bir depreme karşı hazırlıklı olmak için evdeki riskli bölgelerin tespiti, çıkış rotasının planlanması, acil durum planı hazırlanması, eşya sabitleme, bina dayanıklılık testi gibi pek çok hizmetin yanı sıra ilk yardım eğitimi, psikolojik ve pedagojik danışmanlık gibi hem kişilere hem de evin ihtiyaçlarına yönelik destek hizmetlerini kapsar.

3. Ev yardım hizmetleri

Su-elektrik tesisat işleri, cam onarımı, çilingir, eve doktor/hemşire/refakatçi gönderimi gibi hizmetler belirli limitler dahilinde ücretsiz olarak sunulur.

Konut Sigortası Ürünlerimiz

Eviniz için en doğru seçim