Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta

Birlikte yeni bir yaşama başlangıç…

Aile kuruyorum

Tam da ihtiyacınıza uygun çözümler için
sizi buRAYa alalım!

Hayatı iki kişi için planlama vakti… Yeni bir düzene geçiş, birlikte yapılan seçimler, aile bütçesini yönetmek… Siz yeni düzeninizi kurarken biz ihtiyaçlarınızı düşünüyor, ailenizi ve aileniz için değerli olan her şeyi korumak için çözümler sunuyoruz.

aşağı kaydır

Peki yeni araba aldığınızda nelere ihtiyaç duyarsınız? Öncelikle kararınız ne olursa olsun masrafların çok olduğu aile kurma döneminde, koruyucu olduğu kadar aile bütçenize uygun bir kasko ile yeni aracınızı güvence altına almanızda fayda var.

Yeni araç alımında kasko sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Yeni aracınızla ilgili öngörülemez risklerden biri de çalınma ihtimali… Aracınızı geri getirmez ama çalınmaya karşı kapsamlı bir güvencenizin olması yerine yenisini alabilmenize destek olabilir. Bunun için poliçenizde anahtarla çalınma teminatı olmasına dikkat edin!

 • Kasko poliçenizi yaptırırken hasar ihtimaline karşı aracınızın bakım ve onarım işleri için anlaşmalı servisleri tercih edebilir, birçok hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Hasar onarımlarında, her marka ve model araç için, orijinal yedek parça kullanımından garanti süresine kadar yetkili servislerle aynı kalitede ve daha hızlı, çözüm odaklı hizmet alabilirsiniz. Üstelik anlaşmalı servis tercihiniz size indirim avantajı sunarken aynı zamanda hasar tutarına bakılmaksızın poliçe dönemine ait tek hasarınızı hiç hasar olmamış sayarak hasarsızlık indiriminizi de bir üst basamağa çıkartır.

 • Belirli meslek gruplarında çalışanların faydalanabileceği %25’lere varan ek indirimlerle aile bütçesine katkı sağlayabilirsiniz. Teklif alırken mesleğinizi belirtmeyi unutmayın!

 • Yol yardım ve çekici hizmetleri hayatı kolaylaştıran özelliklerdir. Bu hizmetler yolda kalmanız, aracınızın arızalanması veya kaza durumunda; aracın çekilmesinden lastik değişimine, profesyonel sürücü hizmetinden konaklama hizmetine kadar pek çok yardım sağlar.

 • Aracınızın başına gelebilecek ufak hasarlarda, hasarsızlığınızın etkilenmemesi için mini onarım teminatına sahip olduğunuzdan emin olun. Mini onarımla ufak çizikler, kaportadaki göçük ve ezikler, cam kırılması, far çatlaması, ayna hasarı gibi küçük ölçekli hasarlarınızın onarımını hasarsızlık indiriminiz etkilenmeden yaptırabilirsiniz.

 • Aracınızın hasar görmemesi poliçe yenileme dönemlerinde size prim avantajı sağlar. Önceki aracınızdan gelen bir hasarsızlık korumanız varsa yeni aracınızın kaskosunda da bu güvenceyi devam ettirmeyi unutmayın!

 • Trafikte başkalarına verebileceğiniz olası zararlarda devreye giren zorunlu trafik sigortası limitleri her zaman yeterli olmayabilir. Büyük yükümlülükler altına girmemek için ihtiyari mali mesuliyet sigortası gibi ek güvence imkânlarını da araştırabilirsiniz.

Yeni aracınız için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
KaskHom

Anlaşmalı servis kullanımı ile bütçenize uygun koruma sunan kasko…

Detaylı Bilgi
Ray Kasko

Her şeyin en kapsamlısı, yeni aracınızın başına gelebilecek tüm riskleri içeren kasko…

Detaylı Bilgi
Zorunlu Trafik Sigortası

Trafiğe çıkmadan önce olmazsa olmaz…

Detaylı Bilgi
İMM Tamam

Trafikte başkalarına verebileceğiniz olası zararlar sonucu ek koruma için…

Detaylı Bilgi

Peki, konut sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

 • DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) aynı zamanda elektrik, su ve doğal gaz abonelik işlemleri veya tapu işlemleri için de gerekli belgeler arasında olduğundan poliçeniz olmadan başvuru yapmayın.

 • Yeni evli çift olarak kıymetleriniz başta olmak üzere tüm değerli eşyalarınızı poliçenize ekleteceğiniz hırsızlık teminatı ile koruyabilir, maddi kaybınızı hafifletebilirsiniz.

 • Uygun fiyatlı konut sigortasına sahip olmak için konut inşa bedeli, evinizi korumak için almanız gereken önlemler gibi konuları değerlendirebilirsiniz. Örneğin; konut inşa bedeli olarak evinizin alım satımında kullanılan bedeli değil, yeniden inşa edilmesi durumunda doğacak maliyeti baz almanız veya evinizin güvenlikli sitede olması, evinizde hırsız veya yangın alarmının bulunması sigortalanan eşyalara zarar gelme olasılığını azalttığı için poliçe fiyatı açısından avantaj sağlayabilir.

 • Yeni eviniz için aldığınız mobilyadan beyaz eşyaya, bilgisayardan elektrikli ve elektronik cihazlara kadar tüm ürünleri deprem, yangın, yıldırım, hırsızlık, sel ve su baskını gibi majör risklere karşı eşya sigortası kapsamında koruyabilirsiniz. Hatta poliçenizde belirtilmesi durumunda kayıplara sebep olabilecek kıymetli evraklar, nakit para, ziynet eşyalarınızı da kapsama dâhil edebilirsiniz.

 • Konut sigortaları poliçelerinde teminat altına alınacak eşyaların sayısı ve niteliği arttıkça sigortanızın prim maliyetleri de o oranda artar. Fazla prim ödememek veya tazminatınızı eksik almamak için eşya sigorta bedelini doğru hesaplamanız ve poliçe teklifi alırken belirtmeniz gerekir. Eşyalarınız için sigorta bedeli belirlenirken günümüz şartlarında yeniden alım değeri düşünülerek bedel tespiti yapmayı unutmayın!

 • İnternetten kiralık ev araştırmak hızlı çözüm olsa da taşınma sonrası su ve elektrik tesisatlarındaki problemler geç fark edilebiliyor. Konut sigortasıyla ufak elektrik-su tesisatı tamirat masraflarını düşünmenize gerek kalmaz. Poliçenizde belirtilen limite kadar bu destek hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

 • Yeni eviniz için elektronik eşyaların en iyisini araştırıyor, garantisine bakıyor, satın alıyorsunuz. Taşınma aşamasında veya elektrik tesisatındaki sıkıntılar yüzünden endişelenmeyin. Beklenmeyen kazaları dert etmemek için poliçenizde elektronik cihaz teminatı olduğundan emin olun.

 • Ev döşerken eşyaların montajı ve küçük onarımlar gibi desteklere ihtiyacınız olabilir. Size bu konularda destek olacak zengin hizmetlere sahip olabilirsiniz.

 • Son dönemde artan dolu riskine karşı poliçenizde dolu teminatının olması yeni evinizdeki cam onarım masraflarını da önler. Üstelik poliçenizde cam kırılması teminatı ve cam onarım hizmeti varsa masraflarınızı minimuma indirebilirsiniz.

 • Yaz aylarının kurtarıcısı klimalar, kış aylarını ısıtan kombilerin periyodik bakımı sağlık açısından da önemli. Poliçenizin sunduğu bu avantajlardan yararlanabileceğinizi unutmayın!

 • Ev sahibi veya kiracı da olsanız yeni evinizde gerçekleşen hasarlar komşularınıza da zarar verebilir. Poliçenizde komşuluk mali mesuliyet teminatınızın olması bu gibi durumlarda hasarları karşılamanıza yardımcı olur.

Yeni eviniz için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Zorunlu Deprem Sigortası

Deprem riskine karşı korurken yeni evinizdeki temel ihtiyaçlarınıza ait abonelik işlemleri için de gerekli zorunlu sigorta…

Detaylı Bilgi
Evim Saray

İster kiracı ister ev sahibi olun her durumda eviniz ve eşyalarınızı koruyacak konut sigortası…

Detaylı Bilgi
FerdiRay

Evde başınıza gelebilecek kazalara karşı korurken hayatınızı kolaylaştıracak konut yardım paketi sunan ferdi kaza sigortası…

Detaylı Bilgi

Bireysel veya geçerli poliçenize eşinizi dâhil etmek olsun, evli çiftler sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelidir?

 • Olası sağlık problemlerinin önüne geçmek için her yıl ailecek kontrol yaptırmak çok önemli. Ücretsiz kullanabileceğiniz check-up hizmetinden yararlanabileceğiniz poliçeleri tercih edebilirsiniz.

 • Sağlık masraflarını iki kişilik planlamak pahalı diye düşünebilirsiniz. Eğer bütçenize uygun seçenekleri değerlendirmek isterseniz; var olan sigortanıza aile bireylerini dâhil etmeyi düşünebilir, ayakta veya yatarak tedavi planları ve hastane tercihiniz gibi ihtiyaçlarınızı belirleyerek ilerlemeyi tercih edebilirsiniz.

 • Ömür boyu yenileme garantisi sağlık sigortalarında en önemli konulardandır. Sağlık sigortasını genç yaşlarda yaptırmanız durumunda, ciddi sağlık problemleri yaşadığınızda poliçenizin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

 • Sağlıklı bir hayat için beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Diyetisyen hizmeti sunan bir poliçe tercih ederek sağlığınıza da yatırım yapabilirsiniz.

 • Diş sağlığı önemli olduğu kadar pahalı da… Poliçe kapsamına uygun primlerle dâhil edebileceğiniz diş teminatını göz ardı etmeyin.

 • Göz sağlığınızı da ihmal etmemek gerek. Bu teminatı uygun primlerle poliçenize dâhil edebileceğinizi unutmayın!

 • Aile olarak ilk kez sağlık sigortası yaptıranlar için %10’a varan hoş geldin indirimleri ile de fiyat avantajı yakalayabilirsiniz.

 • Ailenizi genişletmek ve hayatınıza mutluluk katmak için planlarınız varsa poliçenizin kapsamına doğum teminatı ekletmeyi unutmayın!

Sağlığınız için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Sağlığım Rayında

Anlaşmalı tüm özel hastanelerden hizmet alabileceğiniz kapsamlı özel sağlık sigortası…

Detaylı Bilgi
Tamamlayan Sağlık

SGK anlaşmalı hastanelerde, SGK’nın karşılamadığı harcamalarınızı güvence altına alan sağlık sigortası…

Detaylı Bilgi

Peki, siber güvenliğiniz için nelere dikkat etmelisiniz?

 • Dijital teknoloji hem kurumsal, hem de sosyal hayatın vazgeçilmez bir parçası. Gelişen teknolojilerin yardımı ile her türlü bilgiye erişim kolaylaşıyor. En değerli varlığınız olan kimlik bilgilerinizin çalınmasına karşı dijital ve fiziksel dünyada ailenizi güvence altına almayı ihmal etmeyin.

 • Kişisel veri sızıntıları her geçen gün artıyor, haberiniz olmadan verileriniz ele geçirilebiliyor. Dijital ortamda güvensiz ve yasa dışı web siteler dâhil olmak üzere bilgilerinizi 7/24 tarayan veri izleme hizmeti sunan poliçelerin faydasını görebilirsiniz.

 • Akıllı cihazlar hayatı kolaylaştırıyor olsa da tüm bilgileriniz bu teknolojik ürünlerde depolanıyor. Tüm dünya ile bağlantı kuran bu cihazlardaki bilgilerinizin güvenliği için koruma yazılımı sunan poliçeleri tercih edebilirsiniz.

 • Online alışveriş ve dijital bankacılık işlemleri finansal riskleri de beraberinde getirirken şifre çalınma teminatı bu durumun önüne geçiyor. İçinizin rahat olması için yüksek limitli teminatlar sunan alternatifleri değerlendirmeniz önemli.

 • Sanal dünyaya yönelik kaygılarınızda çok haklısınız. Şüphelendiğiniz her konuda danışabileceğiniz bir destek hattı olmasının faydasını görebilirsiniz.

 • Tanımadığınız bilmediğiniz kişilerin bilginiz dışında, kimlik bilgilerinizle işlem yapması durumunda hukuksal koruma sunulması sizi hem maddi hem manevi anlamda rahatlatır.

Ailenizin dijital güvencesi için ne öneriyoruz?
Cyberella

Risk önleyici ve çözüm sunan hizmetleri ile sizi sanal dünyanın risklerine karşı koruyan siber güvenlik sigortası…

Detaylı Bilgi

Peki, iş yerinizi korumak için sigortanızda nelere dikkat etmelisiniz?

 • Emek verdiğiniz iş yerinizi ve içindeki eşyaları yangından hırsızlığa, doğal afetlerden dâhili su hasarlarına kadar birçok riske karşı güvence altına almak çok önemli. İhtiyaçlarınızı belirleyerek poliçenizin kapsamını genişletmeyi ihmal etmeyin.

 • Son dönemde artan dolu riskine karşı iş yerinizdeki cam hasarlarını önlemek için poliçenizde dolu teminatı olduğundan emin olun.

 • İş yerlerinde sıkça rastlanan elektrik-su tesisatı ile ilgili tamiratları düşünmenize gerek yok. Ücretsiz olarak sunulan bu destek hizmetlerinin poliçeniz kapsamında olduğundan emin olun.

 • Çalışanlarınızın başına gelebilecek iş kazalarına karşı onlara güvence sunabileceğiniz grup ferdi kaza sigortası kapsamını inceleyin.

 • Çalışanlarınızın olduğu gibi, iş yerinizi ziyaret eden herkesin güvenliği önemli… İş yerinizde meydana gelebilecek talihsiz kazalara karşı yasal sorumluluklarınız için poliçenize işveren ve 3.şahıs sorumluluk teminatlarını da dâhil ederek güvence kapsamınızı genişletebilirsiniz.

 • Çalışanlarınızın sağlığı için uygun tarife ve plan seçeneklerini değerlendirerek grup sağlık sigortası yaptırabilir, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.

 • Şirketinize ait araçlar için kasko güvencesine ihtiyaç duyabilirsiniz, filonuza uygun teklif almayı unutmayın!

İş yeriniz için hangi sigortalarımıza ihtiyaç duyabilirsiniz?
İş Yeri Güvence Paketi

İş yerinizde karşılaşabileceğiniz temel riskleri güvence altına alan iş yeri sigortası…

Detaylı Bilgi
İşler Rayında KOBİ Paket

İş yeri ihtiyaçlarınıza göre birçok farklı riski tek poliçede birleştirmek için…

Detaylı Bilgi
Grup Ferdi Kaza

Çalışanlarınızın başına gelebilecek talihsizlikleri düşünen ferdi kaza sigortası…

Detaylı Bilgi
Grup Sağlık

Çalışanlarınızın sağlık masraflarını güvence altına alan sigorta…

Detaylı Bilgi
Filo Çözümleri

Şirketinize ait araçların kasko güvencesi için…

Detaylı Bilgi