Ferdi Kaza Sigortaları

Bana bir şey olmaz demeyin

Hayatın tatsız sürprizlerine karşı hazır olmanız için

sizi buRAYa alalım

Teklif Al

Güvenli gelecek için en iyi seçim

Neden Ray Sigorta’yı tercih etmeliyim?

İhtiyaca uygun ürün seçenekleri

Ürünlerimizden biri mutlaka size göre! Kapsamlı teminatlar ve tercihinize göre seçebileceğiniz birçok ek hizmeti uygun primlerle sunuyoruz.

Zengin hizmet seçenekleri

Araç ve evinizle ilgili yardım hizmetlerine ek isteğe bağlı olarak diş sağlığı paketinden, özel şoför hizmetine kadar birçok ayrıcalıklı hizmet ile hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Kapsamlı teminatlar

Ani hareketler sonucu fiziki yaralanmalardan zehirli böcek sokmasına, riskli hastalıklardan zehirli gaz solumasına kadar oldukça geniş yelpazede beklenmedik duruma karşı finansal destek sunuyoruz.

Ferdi Kaza Sigortası Ürünlerimiz

Güvenli gelecek için en iyi seçim

Ferdi Kaza Sigortaları

Ürün Karşılaştırma Tablosu

Teminatlar
FerdiRay
Aura
Güvencedeyim
Kaza sonucu ölüm
Kaza sonucu sürekli sakatlık
Kaza sonucu tedavi masrafları
Hukuksal koruma

Sadece FerdiRay Plus paketinde geçerlidir.

Kaza sonucu gündelik tazminat
Tehlikeli hastalıklar
3. Şahıs sorumluluk
Genel şartlarda kapsam dışı bırakılan haller
(?)

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nın 6. Maddesi altında yer alan a, b, c ve f bendlerinde belirtilen hallerdir.

 
Poliçe kapsamında sunulan hizmetler
Yol Yardım Hizmetleri
Konut Yardım Hizmetleri

Sadece FerdiRay ve FerdiRay Plus paketlerinde geçerlidir.

Kişisel Yardım Hizmetleri

Sadece FerdiRay ve FerdiRay Plus paketlerinde geçerlidir.

Araç Yıkama Hizmeti

Sadece Güvenli Yolculuk paketinde geçerlidir.

Araç Kiralama Hizmeti

Sadece Güvenli Yolculuk paketinde geçerlidir.

Motovale Hizmeti

Sadece Güvenli Yolculuk paketinde geçerlidir.

Araç Check-Up Hizmeti

Sadece Güvenli Yolculuk paketinde geçerlidir.

Mevsimsel Lastik Değişimi

Sadece Güvenli Yolculuk paketinde geçerlidir.

Araç Periyodik Bakım Hizmeti

Sadece Güvenli Yolculuk paketinde geçerlidir.

Araç Dezenfeksiyon Hizmeti

Sadece Güvenli Yolculuk paketinde geçerlidir.

Diş Bakımı Hizmeti

Sadece FerdiRay Plus paketinde ve opsiyonel olarak sunulur.

Ozonlu Araç Temizliği Hizmeti

Sadece FerdiRay Plus paketinde ve opsiyonel olarak sunulur.

Konut Mini Onarım Hizmeti

Sadece FerdiRay Plus paketinde ve opsiyonel olarak sunulur.

Özel Şoför Vale Hizmeti

Sadece FerdiRay Plus paketinde ve opsiyonel olarak sunulur.

İkinci Görüş Hizmeti
Ferdi kaza sigortası tercih ederken bilinmesi gerekenler

Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortası, karşılaşabileceğiniz kaza sonrası yaşam kaybı durumunda ailenize, bedensel kalıcı zarar veya yaralanma gibi durumlarda ise size maddi destek sunar. Ferdi kaza sigortaları sayesinde zor anlarda, aileniz ya da siz maddi problemler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Eviniz, arabanız, iş yerinizde meydana gelebilecek kazalara karşı önlem alıyorsunuz. Aynı olasılıkların sizin başınıza gelebileceğini de düşünerek kendinizi ve sevdiklerinizi de beklenmedik ani kazalara karşı maddi güvence altına alabilirsiniz. Kazalar hiç beklemediğiniz anda gerçekleşebilir. Bu olasılıklar doğrultusunda iyileşme sürecinizi daha hesaplı ve stressiz hale getirmek için ferdi kaza poliçelerinden faydalanabilirsiniz.

Standart Ferdi Kaza Sigortası teminatları kaza sonucu sürekli sakatlık ya da yaşam kaybı gibi durumlara karşı sizi ve ailenizi güvence altına alırken, kaza sonrası tedavi masrafları ve hastane süresi boyunca gündelik tazminat gibi ek teminatlar ile poliçenizin kapsamını genişletebilirsiniz. Ayrıca, Ferdi Kaza Sigortası bireyler tarafından yaptırılabileceği gibi kurumlar tarafından da yaptırılabilir. Çalışanlara ait sağlık sigortasının kapsamı dışındaki kazalar için ferdi kaza sigortasından yararlanılabilir. Belirli sektörler ve meslekler için bu sigorta türü zorunlu tutulmaktadır.

Maden işçileri, kolluk gücü mensupları, yanıcı patlayıcı madde bulunan ortamlarda çalışanlar, mesleği gereği yüksekte çalışanlar, yüksek elektrik akımı ile çalışanlar, havayolu uçuş personeli ve mürettebatı, gemi ve tersane çalışanları, profesyonel sporcular ve Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda belirtilen diğer meslek gruplarındaki kişiler kapsam dışındadır.

Ferdi Kaza Sigortası “kaza” tanımına uyan sebeplerden kaynaklı oluşan bedeni hasarları kapsar. Ani hareketler sonucu fiziki yaralanmalardan zehirli böcek sokmasına, kazaen oluşan patlama veya yangın sonucu yanıklardan zehirli gaz solumasına kadar pek çok senaryo kaza tanımı olarak sayılır. Beklenmedik kazalar sonucu yaşam kaybı, sürekli sakatlık teminatlarının yanı sıra tedavi masrafları ve gündelik tazminat teminatlarını da seçerek daha geniş bir korumaya sahip olabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları gereğince;

  • Her tür hastalık ve bunların sonuçları,
  • Sigortanın kapsamına giren bir kaza sonucu meydana gelmediği takdirde donma ve güneş çarpması,
  • Her ne akıl ve ruh durumu sonucu olursa olsun intihar veya intihara teşebbüs,
  • Sarhoşluk, uyuşturucu madde kullanımı ve zararlı madde alma,
  • Sigorta kapsamına giren kaza sonrası gerekli olmayan cerrahi müdahale nedeniyle ölüm veya bedensel bozukluklar kaza kapsamına girmez.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları gereğince kapsam dışı olan olaylar;

  • Savaş, cinayet veya teşebbüsü,
  • Sigortalının isteyerek kendini tehlikeye atması,
  • Nükleer, biyolojik veya kimyasal maddelere maruz kalma,
  • Grev, halk hareketi ya da terör eylemlerine katılım sonucunda sigortalının vefat veya bedenen zarar görmesi olarak belirlenmiştir.

Evet, sadece yurt içinde değil yurt dışında da sizi korumaya devam eder. Ferdi Kaza Sigortası, belirlediğiniz teminat tutarı ve şartları ile tüm dünyada geçerlidir.​​

Ferdi Kaza Sigortası sahibi olabilmeniz için yaş ve meslek gibi belirleyici faktörler bulunur. Sigorta kapsamında, 65 yaşından büyük bireyler ve tehlikeli meslek grubuna dâhil olan bireyler için belli şartlar bulunur.

Ferdi Kaza Sigortası, sağlık sigortası planınız için önemli bir tamamlayıcı üründür. Sağlık sigortası planlarının kapsamadığı durumlarda karşılaşabileceğiniz beklenmedik masraflar için size yardımcı olabilir.

İki sigorta türü arasındaki en temel fark vefat teminatıdır. Hayat Sigortasındaki vefat teminatı hastalık ya da kaza sonucu yaşam kaybını güvence altına alırken, Ferdi Kaza Sigortasında vefat teminatı sadece kaza sonucu meydana gelen yaşam kaybı durumunda geçerlidir.

Bazı sigorta poliçelerinde Sigorta Ettiren ile Sigortalı farklı kişiler olabileceği gibi aynı kişi de olabilir. Sigortanın prim ödemelerini yapmakla yükümlü olan taraf Sigorta Ettirendir. Sigortanın sunduğu teminatlardan faydalanan taraf Sigortalı, yani Lehtar olan kişidir. Ferdi Kaza Sigortalarındaki Lehtar kavramı ise sigorta poliçesine konu olmasa da riskin gerçekleşmesi durumunda sigortadan faydalanacak menfaat sahiplerini kapsar. Vefat teminatı kapsamında, aksi belirtilmediği sürece kanunen varis olarak kabul edilen kişiler Lehtar olarak kabul edilir.

Acentelerimiz

Türkiye geneline yayılmış 1600’ün üzerinde Ray Sigorta acentesi size destek için hazır.

En yakın acenteyi bul

Anlaşmalı Oto Servislerimiz

Sayıları her geçen gün artan Yetkili ve Özel Servisler, Hızlı Onarım Merkezleri (HOM) ve Cam Servisleri yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile size hizmete hazır.

En yakın servisi bul

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarımız

Anlaşmalı olduğumuz ve Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından sağlığınızla ilgili her türlü desteği alabilirsiniz.

En yakın sağlık kuruluşunu bul