TR EN

Güvenle taşıma için

Nakliyat Sigortası

Emtianın bir noktadan başka bir noktaya taşınması esnasında ortaya çıkabilecek riskleri teminat altına alır. Ray Sigorta nakliyat emtia sigortaları için ihtiyaca göre farklılaşabilen ürünler sunar.

En Yakın Acente

İhtiyaca göre çözümler

Nakliyat Emtia Sefer Sigortası

Bu ürün ile sefer bazlı olarak ihtiyaç duyulduğunda, taşımalara teminat sağlanabilmektedir. Sefer sigorta poliçeleri; bir abonman sözleşmeye bağlı olarak düzenlenebildikleri gibi, münferit taşımalar için de kullanılabilmektedir.

İhtiyaca göre çözümler

Nakliyat Abonman Sözleşmesi

Dönem içerisinde, bu sözleşmeye bağlı sefer poliçeleri düzenlenirken abonman sözleşmenin fiyat ve şartları baz alınmakta ve abonman sözleşmeye atıfta bulunulmaktadır. Abonman sözleşmenin en önemli avantajları; sevkiyat öncesinde sigortalının maliyet hesaplamalarını doğru yapmasına olanak vermesi, yıllık sigorta bedeli kapasitesine göre sigorta fiyatlarında indirim sağlaması ve herhangi bir atlamadan dolayı yükleme tarihinde sigorta poliçesi düzenlenmemiş seferler için de belirli limitlerle geç bildirime imkân sağlaması olarak sayılabilmektedir.

İhtiyaca göre çözümler

Nakliyat Emtia Blok Poliçesi

Nakliyat emtia blok poliçesi ile; sigortalının sözleşme süresince yapacağı ve bu sözleşme şartlarına uygun tüm taşımaları için teminat sağlanmakta ve her bir sefer için bildirim gereksinimi ortadan kaldırılmaktadır. Sigortalı, blok poliçesi kapsamındaki taşımaların priminin peşin tahakkuk etmesi dolayısıyla; poliçe dönemi sonunda gerçekleşen sevkiyat kapasitesini bildirmekte ve ayarlama yapılmaktadır.

Blok poliçenin en önemli avantajları; her bir sefer için bildirim şartının olmaması nedeniyle operasyonel iş yükünü azaltması ve sigortalıyı poliçe süresi boyunca teminat altına almasıdır.

İhtiyaca göre çözümler

Nakliyat Emtia Sertifikası

Blok poliçelerin en önemli dezavantajı, gümrük işlemleri gibi durumlar için sefer özelinde evrak talep edildiğinde ibraz edilecek bir sefer poliçesi bulunmamasıdır. Ray Sigorta ise, bu soruna Nakliyat Emtia Sertifikası ile çözüm sağlamaktadır. Nakliyat Emtia Sefer Poliçesi gibi, sertifikalar da seferlik olarak düzenlenmekte ve Nakliyat Emtia Blok Poliçe şartlarına tabi olarak taşımayı teminat altına almaktadırlar. İnternet erişimi olan cihazlardan, kullanımı kolay sertifika ekranı sayesinde; sigortalılar blok poliçelerine bağlı olarak 7/24 esasıyla sertifika düzenleyebilmektedirler. Bu sertifikalardan dolayı herhangi bir prim tahakkuk etmemektedir ve her türlü resmi işlemde kullanılmaya uygundurlar.

Güvenle taşıma için en doğru seçim

Neden Ray Sigorta’yı tercih etmeliyim?

Uzman ve deneyimli ekip

Sektördeki en yetkin ekibimiz size destek olmak için hazır.

Taleplere hızlı geri dönüş

Taşımacılığın ne kadar hızlı hareket edilmesi gereken bir alan olduğunu biliyor ve ortalama 5 dakikaya kadar düşen geri dönüş süremizle fark yaratıyoruz.

İhtiyaca göre çözümler

Sunduğumuz hizmetler sadece mevcut ürünlerle sınırlı kalmıyor, ihtiyacınıza uygun olarak şekillendirebiliyoruz.

Taşıdığınız her yük bizim için kıymetli

İhtiyacınıza uygun ve geniş kapsamlı teminatlar

Nakliyat emtia sigortaları ile yapılacak risk değerlendirmesi sonucunda; emtianın taşınıyor olmasından kaynaklanan tüm riskler teminat altına alınabileceği gibi; yalnızca kaza ve doğal afetler sonucu oluşabilecek hasarlar veya gümrük işlemlerinde emtianın tamamen hasara uğradığı durumlar için teminat sunulabilir.

Opsiyonel

Enstitü Kargo Klozu-A

Nakliyat emtia sigorta poliçeleri için verilebilecek en geniş teminat olan ve “All Risks” poliçe olarak adlandırılan bu teminat ile klozda belirtilen istisnalara tabi olmak kaydıyla tüm riskler teminat altına alınmaktadır.

Opsiyonel

Enstitü Kargo Klozu-C

Kaza ve doğal afetler sonucu oluşabilecek hasarlar teminat altındadır.

Opsiyonel

Kamyon Klozu

Kamyon ile taşımacılık esnasında kaza ve doğal afetler sonucu oluşabilecek hasarlar teminat altındadır.

Opsiyonel

Demiryolu Klozu

Demiryolu ile taşımacılık esnasında kaza ve doğal afetler sonucu oluşabilecek hasarlar teminat altındadır.

Opsiyonel

Tam Ziya Klozu

Taşınan emtianın tamamen zayi olması (zarar görmesi) sonucu oluşabilecek hasarlar teminat altındadır.

Opsiyonel

Enstitü Savaş Klozları (Kargo)

Taşımacılık esnasında ortaya çıkabilecek savaş riskleri sonucu oluşabilecek hasarlar teminat altındadır.

Opsiyonel

Enstitü Grev Klozları (Kargo)

Taşımacılık esnasında ortaya çıkabilecek grev/terör riskleri sonucu oluşabilecek hasarlar teminat altındadır.

İş yeriniz için tüm sigorta ürünleri

İş yeriniz için en doğru seçim

  • İş Yeri Koruma
  • Araç
  • Sağlık
  • Ferdi Kaza
  • Nakliyat
  • Tekne
  • Diğer

Acentelerimiz

Türkiye geneline yayılmış 1600’ün üzerinde Ray Sigorta acentesi size destek için hazır.

En yakın acenteyi bul

Anlaşmalı Oto Servislerimiz

Sayıları her geçen gün artan Yetkili ve Özel Servisler, Hızlı Onarım Merkezleri (HOM) ve Cam Servisleri yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile size hizmete hazır.

En yakın servisi bul

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarımız

Anlaşmalı olduğumuz ve Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından sağlığınızla ilgili her türlü desteği alabilirsiniz.

En yakın sağlık kuruluşunu bul