Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta

Çocuk geliyor, hayat güzelleşiyor

Ailemiz büyüdü

Tam da ihtiyacınıza uygun çözümler için
sizi buRAYa alalım!

Artık aileniz büyüyor ve sorumluluklarınız artıyor. Hayatın koşuşturması içinde ilk önceliğiniz hep çocuklarınız oluyor. Siz çocuklarınıza iyi bir gelecek planlarken biz tüm ihtiyaçlarınızı düşünüyor, ailenizi ve aileniz için değerli olan her şeyi korumak için çözümler sunuyoruz.

aşağı kaydır

Çocuklu bir ailenin aracında olması gerekenler düşünüldüğünde yolculuklarda konfor için aracın iç ve bagaj hacminin geniş olması, ailenin güvenliği için gelişmiş güvenlik sisteminin olması ana ihtiyacı oluşturacaktır. Aileniz için en doğru araca karar verirken ne kadar dikkat ediyorsanız, sevdiklerinizi ve aracınızı her türlü olumsuzluğa karşı korumak için de en iyisini düşünmelisiniz. Çocuklu aileler için araç sigortası yaptırırken geniş kapsamlı güvenceyle birlikte fiyat-performans anlamında size avantaj sunan uygun kasko ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

Peki, çocuklu aileler kasko yaptırırken nelere dikkat etmeli?

 • Çocuk sahibi olunca mutluluğunuz da sorumluluklarınız da artıyor. Kasko yaptırırken aile aracınıza özel sigorta çözümlerinden faydalanabileceğinizi unutmayın!

 • Aracınızla ilgili öngörülemez risklerden biri de çalınma ihtimali… Aracınızı geri getirmez ama çalınmaya karşı kapsamlı bir güvencenizin olması yerine yenisini alabilmenize destek olabilir. Bunun için poliçenizde anahtarla çalınma teminatı olmasına dikkat edin!

 • Kasko satın alırken aracınızın onarım ihtiyaçları için anlaşmalı servis seçeneğini değerlendirmek bütçenize de katkı sağlar. İndirim avantajının yanı sıra birçok hizmetten de ücretsiz yararlanabilirsiniz. Hasar onarımlarında, her marka ve model araç için, orijinal yedek parça kullanımından garanti süresine kadar yetkili servislerle aynı kalitede ve daha hızlı, çözüm odaklı hizmet alabilirsiniz. Üstelik anlaşmalı servis tercih ettiğinizde, hasar tutarına bakılmaksızın poliçe dönemine ait tek hasarınız, hiç hasar olmamış sayılır ve hasarsızlık indiriminizi de bir üst basamağa çıkar.

 • Aracınızın başına gelebilecek ufak hasarlarda, hasarsızlığınızın etkilenmemesi için poliçenize mini onarım teminatının eklenmesini talep edebilirsiniz. Bu teminatla aracınızda oluşabilecek ufak çizikler, kaportadaki göçük ve ezikler, cam kırılması, far çatlaması, ayna hasarı gibi küçük ölçekli onarımlar hasarsızlık indiriminiz etkilenmeden yapılır.

 • Çocuklarınız söz konusu olunca onların rahatı her şeyden önce geliyor. Aracınızla çıktığınız yolculuklarda yol yardım ve çekici hizmetleri hayatı sizin için kolaylaştırır. Yolda kalmanız, aracınızın arızalanması veya kaza durumunda; aracın çekilmesinden ikâme araç teminine, profesyonel sürücü hizmetinden konaklama hizmetine kadar pek çok yardım talep edebilir hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 • Aracınızın hasar görmemesi poliçe yenileme dönemlerinde size prim avantajı sağlar. Önceki aracınızdan gelen bir hasarsızlık korumanız varsa yeni aracınızın kaskosunda da bu güvenceyi devam ettirmeyi unutmayın!

 • Kasko ve trafik sigortalarını birlikte satın alırken aile bütçesine uygun seçenekleri araştırabilir, fiyat avantajı yakalayabilirsiniz.

 • Belirli meslek gruplarında çalışanların faydalanabileceği %25’lere varan ek indirimler de var. Teklif alırken mesleğinizden bahsetmeyi de unutmayın!

 • Trafikte başkalarına verebileceğiniz olası zararlarda devreye giren zorunlu trafik sigortası limitleri her zaman yeterli olmayabilir. Büyük yükümlülükler altına girmemek için ihtiyari mali mesuliyet sigortası gibi ek güvence imkânlarını da araştırabilirsiniz.

Aile aracınız için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Baby on Board Trafik

0-6 yaş arası çocuklu ailelere özel avantajlı trafik sigortası…

Detaylı Bilgi
Baby on Board Kasko

Aracınızın başına gelebilecek tüm riskleri içeren, 0-6 yaş arası çocuklu ailelere özel avantajlı kasko…

Detaylı Bilgi
Ray Kasko

Aracınız için geniş kapsamlı koruma sağlayan kasko…

Detaylı Bilgi
KaskHom

Anlaşmalı servis kullanımı ile bütçenize uygun koruma sunan kasko…

Detaylı Bilgi
Prenses Kasko

Fark yaratan VIP hizmetleri ile aracınıza tam koruma sunan kasko…

Detaylı Bilgi
Zorunlu Trafik Sigortası

Trafiğe çıkmadan önce olmazsa olmaz…

Detaylı Bilgi
İMM Tamam

Trafikte başkalarına verebileceğiniz olası zararlar sonucu ek koruma için…

Detaylı Bilgi

Çocukların büyürken kuşkusuz en çok zaman geçirdiği, oyun oynadığı, hayatı öğrendiği yer evdir. Çocuklu ailelerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, çocukların yaşayabileceği ev kazaları ve evdeki eşyalara verebilecekleri çeşitli zararlardır. Hareket kabiliyetine engel olan fazla eşyalı, camdan yapılmış kırılabilen eşyaların olduğu vitrinler, kenarları keskin mobilya ve aksesuarlar, kaygan zeminler çeşitli riskleri de beraberinde getiriyor. Kapı ve pencerelerinizin sağlam kalması için çocukların oyun oynamasına mani olmak yerine, ailenizle birlikte en özel anlarınızı biriktireceğiniz yeni evinizi ve eşyalarınızı olası kazalara karşı güvence altına alabilirsiniz.

İster ev sahibi olun ister kiracı olun, çocuklu aileler konut sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelidir?

 • Yeni evinizin elektrik, su ve doğal gaz abonelik işlemleri veya tapu işlemleriniz için DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) da yaptırmayı unutmayın!

 • Çocuklarla birlikte evdeki eşyalar artıyor, yoğun hayat temposunda yeni düzeninizi kurarken montaj işleri ve küçük onarımlar gibi desteklere ihtiyacınız olabilir. Konut sigortanıza ek ferdi kaza sigortası ile size hem bu konularda hayatınızı kolaylaştıracak hizmetlere hem de öngöremediğiniz talihsiz kazalara karşı ailenizi koruyan bir kapsama sahip olabilirsiniz.

 • Ev içindeki teknolojik cihazların özellikle çocukların gelişimindeki olumsuz etkilerini inkâr edemeyeceğimiz gibi, çocukların da bu elektronik eşyalara istemsizce zarar verebileceğini kabul etmek gerekir. Evde yaşanabilecek küçük kazaları da dert etmemek için poliçenize ekleteceğiniz elektronik cihaz teminatı ile bu eşyalarda oluşacak hasarları da poliçe kapsamına dâhil edebilirsiniz.

 • Poliçe kapsamına alacağınız cam kırılması teminatı, iç ve dış cephe dâhil olmak üzere, evde bulunan cam malzemelerin zarar görmesi durumunda belirlenen limitler dâhilinde masraflarınızı karşılar.

 • Çocukların sağlığı için hijyen çok önemli! Küçüklerin ilk adımlarını atarken halı gibi yumuşak yüzeyli dekorasyon malzemeleri sağlık için tehdit oluşturabilir. Ücretsiz faydalanabileceğiniz halı yıkama hizmeti ile hem sağlığınızı korur hem de hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

 • Çocuklu ailelerde hareketlilik hiç bitmez; gerek evden çıkarken yaşanılan telaş gerek çocukların anahtar ve kilitlere olan ilgisi kimi zaman sıkıntı yaşatabiliyor. Bu gibi acil durumlara karşı ücretsiz çilingir hizmeti işinize yarayabilir.

 • Günümüzde artan hırsızlık olaylarına karşı poliçenizde hırsızlık teminatının bulunması maddi kaybınızı hafifleteceği gibi, poliçenizde belirtilmesi durumunda kıymetli eşyalarınızı da güvence altına alır.

 • Evlerde en çok rastlanan problemlerden biri de su tesisatlarıyla ilgili arızalar. Eve akan su veya evinizi su basması gibi olumsuzlukların keyifli anlarınızın önüne geçmemesi için poliçenizde dahili su teminatının olması önemli!

 • Her evde su gideri, elektrik tesisatı gibi önemli altyapı sistemlerinde problemler çıkabilir. Konut sigortasıyla ufak elektrik-su tesisatı tamirat masraflarını düşünmenize gerek kalmaz. Poliçenizde belirtilen limite kadar bu destek hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

 • Evde yaşayabileceğiniz kazalar veya acil durumlar karşısında, sağlık ekibi veya refakatçi gönderimi gibi yardım hizmetlerinden tek telefonla ve ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

 • Yaz aylarının kurtarıcısı klimalar, kış aylarını ısıtan kombilerin periyodik bakımı çocukların sağlığı ve konforu açısından da önemli. Poliçenizin sunduğu bu avantajlardan yararlanabileceğinizi unutmayın!

 • Ev sahibi veya kiracı da olsanız evinizde gerçekleşen hasarlar komşularınıza da zarar verebilir. Poliçenizde komşuluk mali mesuliyet teminatınızın olması bu gibi durumlarda hasarları karşılamanıza yardımcı olur.

Eviniz için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Zorunlu Deprem Sigortası

Deprem riskine karşı korurken yeni evinizdeki temel ihtiyaçlarınıza ait abonelik işlemleri için de gerekli zorunlu sigorta…

Detaylı Bilgi
Evim Saray

İster kiracı ister ev sahibi olun her durumda eviniz ve eşyalarınızı koruyacak konut sigortası…

Detaylı Bilgi
FerdiRay

Evde başınıza gelebilecek kazalara karşı korurken hayatınızı kolaylaştıracak konut yardım paketi sunan ferdi kaza sigortası…

Detaylı Bilgi

Ailenizin geleceğini planlamak büyük bir sorumluluktur. Henüz 18 yaşına basmamış, küçük çocuklar için sağlık sigortası yaptırmak birçok ebeveynin merak ettiği konuların başında gelir. Özellikle doğumdan ergenlik dönemine kadar çocukların özel bakım ihtiyacı bulunur. Anne babanın sağlık poliçesinden bağımsız olarak, çocukların tek başına sigortalanması mümkün olsa da çocuklarınızın geleceği için kendi sağlığınıza da önem vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca sadece çocuğunuzu sigortalamak yerine ailece sağlık sigortası satın almak hem maddi hem de prim ödeme günü ve yenileme tarihini kolay takip etmek açısından daha avantajlıdır. Üstelik vergi indiriminden de faydalanabilirsiniz. Günümüz şartlarında, sağlık sektöründe her geçen gün artan maliyetlere karşı ailenizin sağlığını sigortalatmanın sağlık masraflarınıza katkısı olacağına emin olabilirsiniz.

Aileniz için sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Olası sağlık problemlerinin önüne geçmek için her yıl ailecek kontrol yaptırmak çok önemli. Ücretsiz kullanabileceğiniz check-up hizmetinden yararlanabileceğiniz poliçeleri tercih edebilirsiniz.

 • Ailenizin sağlığı her şeyden önemli olmalı. İşte bu yüzden sunulan ayakta veya yatarak tedavi, hastane tercihiniz gibi ihtiyaçlarınızı belirleyerek, bütçenize uygun poliçeye sahip olabileceğinizi unutmayın!

 • Sağlık sigortasına ne kadar genç yaşta sahip olunursa, ömür boyu yenileme garantisi ile sonradan çıkabilecek ciddi sağlık problemlerinizi güvence altına almış olursunuz. 18 yaşından küçük çocuklarınızı erken yaşta sigorta güvencesine dâhil ederek onları koruyabilirsiniz.

 • Aile büyüdükçe masraflar da artıyor. Sizin veya eşinizin sağlık sigortası yoksa aile poliçesini düşünebilirsiniz. Tek bir poliçe altında, tercih ettiğiniz plan kapsamında çocuklarınızla birlikte sigortalanabilir ve %10’a varan aile indiriminden faydalanabilirsiniz.

 • Sadece çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, 18 yaşından küçük çocuklara özel ebeveynsiz sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Sadece çocuk sağlık sigortasını değerlendirdiğinizde sigorta şirketi seçenekleriniz azalacağını bilmelisiniz; çünkü sigorta şirketlerinin belirlediği yaş sınırları vardır. Ebeveyn olmadan sağlık sigortası için ödeyeceğiniz prim tutarının yüksek olacağını da unutmamalısınız.

 • Çocuklara özel sağlık sigortası yaptırabilmeniz için mevcutta özel sağlık sigortanız olmalıdır. Ek prim ödeyerek çocuklarınızı kendi poliçenize dâhil edebilirsiniz.

 • Sağlıklı hayat için beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Diyetisyen hizmeti sunan bir poliçe tercih ederek sağlığınıza da yatırım yapabilirsiniz.

 • Diş sağlığı önemli olduğu kadar pahalı da… Poliçe kapsamına uygun primlerle dâhil edebileceğiniz diş teminatını göz ardı etmeyin.

 • Göz sağlığınızı da ihmal etmemek gerek. Bu teminatı uygun primlerle poliçenize dâhil edebileceğinizi unutmayın!

 • Sağlığınızı tehdit eden riskli hastalıklara karşı en doğru tanı ve tedaviye erişiminiz için farklı görüşleri değerlendirmeniz iyi bir seçenek olabilir. Yurt dışında konusunda uzman doktorlardan ikinci görüş alma gibi özel danışmanlık hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Ailenizin sağlığı için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Sağlığım Rayında

Anlaşmalı tüm özel hastanelerden hizmet alabileceğiniz kapsamlı özel sağlık sigortası…

Detaylı Bilgi
Tamamlayan Sağlık

SGK anlaşmalı hastanelerde, SGK’nın karşılamadığı harcamalarınızı güvence altına alan sağlık sigortası…

Detaylı Bilgi
Aura

Başınıza gelebilecek beklenmedik kazalar ve kritik hastalıklar teminatları için…

Detaylı Bilgi

Sadece yetişkinler için internet güvenliğinden söz edemeyiz. Özellikle çocuklarınız sanal dünyada çok daha özel bir korumaya ihtiyaç duyar. Yeni nesil de olsalar, daha internet ve akıllı cihazlarla yeni tanışan çocuklar için internet güvenliğini sağlamak ve çocukların da güvenli internet kullanımını kontrol etmek günümüzde şart. Bu nedenle ebeveyn kontrolü ve bilinçli internet kullanımı önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklar yaygın olarak eğitim, oyun ve sohbet için interneti kullanıyorlar. 6-9 yaş arası çocukların %50'den fazlası her gün internette vakit geçiriyor, yaş büyüdükçe bu sayı daha da artıyor. Türkiye ve Avrupa’daki Çocukların İnternet Alışkanlıkları ve Güvenli İnternet Kullanımı çalışmasında, 9-16 yaş aralığında internet kullanan çocukların önemli bir bölümünün internet kullanım becerisinin yeterli olmadığı ve çevrimiçi risklere açık olduğu belirtiliyor. Konuyu eğitim başlığında incelersek çocuğunuz basit bir arama motoru sorgusu veya bir arkadaşının gönderdiği bağlantıyı tıklayarak istemeden uygunsuz bir siteyle karşılaşabilir. Çevrimiçi oyunları ve sohbet odaları başlığını incelediğimizde ise çevrimiçi oyun tutkusu, kötü niyetli insanların gruplara sızmasıyla çocuklar için büyük risk oluşturuyor. Çevrimiçi saldırganların birçoğu para peşindeyken, diğer bir kısmı ise sadece manipüle etmek, taciz etmek, zorbalık yapmak için bile bu ortamları kullanıyorlar. Oyun karakterlerinin arkasına gizlenen bu siber suçlular çocukların en yeni oyunlar, oyun içi alımlar, özel karakterler, ücretsiz yazılımlar gibi öğelerden etkilendiğini bilirler. Çocuklarınızı sohbet, bağlantı veya e-posta eklentileri yoluyla kişisel bilgilerini vermeleri için kandırmaya çalışarak kimliğinizi, kredi kartı bilgilerinizi kullanabilirler. Çocuğunuz bu bağlantılardan birini tıkladığında yalnızca kendi bilgisayarını değil, bütün ağınızın güvenliğini tehlikeye atma potansiyeline sahip bir virüs indirebilir. Bu gibi risklerin sonuçları çocukların psikolojisini de olumsuz etkileyebilir.

Kısaca; siber güvenlik verileri ve bilgileri yetkisiz erişimden korumaya yarayan bir kavramdır. Elektronik ortamdaki verilerinizin güvenliğini, bütünlüğünü ve size özel kalmasını sağlar. Kimlikleriniz, banka kart ve hesaplarınız, e-postalarınız, telefon numarası gibi kişisel verilerinizi siber risklerden korumak için mutlaka sigorta seçeneklerini araştırmalısınız.

Peki, çocuklu aileler siber güvenliği sağlamak için nelere dikkat etmelidir?

 • Dijital teknoloji hem kurumsal, hem de sosyal hayatın vazgeçilmez bir parçası. Gelişen teknolojilerin yardımı ile her türlü bilgiye erişim kolaylaşıyor. En değerli varlığınız olan kimlik bilgilerinizin çalınmasına karşı dijital ve fiziksel dünyada ailenizi güvence altına almayı ihmal etmeyin.

 • Kişisel veri sızıntıları her geçen gün artıyor, haberiniz olmadan verileriniz ele geçirilebiliyor. Dijital ortamda güvensiz ve yasa dışı web siteler dâhil olmak üzere bilgilerinizi 7/24 tarayan veri izleme hizmeti sunan poliçelerin faydasını görebilirsiniz.

 • Akıllı cihazlar hayatı kolaylaştırıyor olsa da tüm bilgileriniz bu teknolojik ürünlerde depolanıyor. Tüm dünya ile bağlantı kuran bu cihazlardaki bilgilerinizin güvenliği, hatta çocuklarınızın sanal dünyaya alışma dönemindeki riskler için lisanslı koruma yazılımı sunan poliçeleri tercih edebilirsiniz.

 • İnternette gezdiğiniz sayfalar, içeriğini bilmediğiniz bağlantılar, kaynağı belli olmayan e-postaların ekleri, güvenilirliğini bilmediğiniz harici diskleri kullanmak cihazlarınıza kötü niyetli yazılımlar ve virüslerin bulaşmasına yol açabilir. Antivirüs koruma programları, cihazlarınızı her türlü virüs tehdidi ve zararlı içerikten korumayı sağlar.

 • Online alışveriş ve internet bankacılığı gibi işlemler finansal riskleri de beraberinde getirirken şifre çalınma teminatı bu durumun önüne geçiyor. İçinizin rahat olması için yüksek limitli teminatlar sunan alternatifleri değerlendirmeniz önemli.

 • Sanal dünyada kendi güvenliğinizin yanı sıra çocukların güvenliği ile ilgili kaygılanmakta haklısınız. Şüphelendiğiniz her konuda danışabileceğiniz bir destek hattı olmasının faydasını görebilirsiniz.

 • Tanımadığınız bilmediğiniz kişilerin bilginiz dışında, kimlik bilgilerinizle işlem yapması durumunda hukuksal koruma sunulması sizi hem maddi hem manevi anlamda rahatlatır.

Ailenizin dijital güvencesi için ne öneriyoruz?
Cyberella

Risk önleyici ve çözüm sunan hizmetleri ile sizi sanal dünyanın risklerine karşı koruyan siber güvenlik sigortası…

Detaylı Bilgi

Peki, iş yerinizi korumak için sigorta güvencenizde nelere dikkat etmelisiniz?

 • Emek verdiğiniz iş yerinizi ve içindeki eşyaları yangından hırsızlığa, doğal afetlerden dâhili su hasarlarına kadar birçok riske karşı güvence altına almak çok önemli. İhtiyaçlarınızı belirleyerek poliçenizin kapsamını genişletmeyi ihmal etmeyin.

 • Son dönemde artan dolu riskine karşı iş yerinizdeki cam hasarlarını önlemek için poliçenizde dolu teminatı olduğundan emin olun.

 • İş yerlerinde sıkça rastlanan elektrik-su tesisatı ile ilgili tamiratları düşünmenize gerek yok. Ücretsiz olarak sunulan bu destek hizmetlerinin poliçeniz kapsamında olduğundan emin olun.

 • Çalışanlarınızın başına gelebilecek iş kazalarına karşı onlara güvence sunabileceğiniz grup ferdi kaza sigortası kapsamını inceleyin.

 • Çalışanlarınızın olduğu gibi, iş yerinizi ziyaret eden herkesin güvenliği önemli… İş yerinizde meydana gelebilecek talihsiz kazalara karşı yasal sorumluluklarınız için poliçenize işveren ve 3.şahıs sorumluluk teminatlarını da dâhil ederek güvence kapsamınızı genişletebilirsiniz.

 • Çalışanlarınızın sağlığı için uygun tarife ve plan seçeneklerini değerlendirerek grup sağlık sigortası yaptırabilir, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.

 • Şirketinize ait araçlar için kasko güvencesine ihtiyaç duyabilirsiniz, filonuza uygun teklif almayı unutmayın!

İş yeriniz için hangi sigortalarımıza ihtiyaç duyabilirsiniz?
İş Yeri Güvence Paketi

İş yerinizde karşılaşabileceğiniz temel riskleri güvence altına alan iş yeri sigortası…

Detaylı Bilgi
İşler Rayında KOBİ Paket

İş yeri ihtiyaçlarınıza göre birçok farklı riski tek poliçede birleştirmek için…

Detaylı Bilgi
Grup Ferdi Kaza

Çalışanlarınızın başına gelebilecek talihsizlikleri düşünen ferdi kaza sigortası…

Detaylı Bilgi
Grup Sağlık

Çalışanlarınızın sağlık masraflarını güvence altına alan sigorta…

Detaylı Bilgi
Filo Çözümleri

Şirketinize ait araçların kasko güvencesi için…

Detaylı Bilgi