Konut Sigortaları

İster ev sahibi olun ister kiracı

burada herkese uygun konut sigortası var

Evde hiçbir şey huzurumu kaçırmasın diyorsanız

sizi buRAYa alalım

Teklif Al Size en uygun konut sigortasını birlikte bulalım

Ray Sigorta’da her ihtiyaca uygun konut sigortası var

Size en uygun olanı birlikte bulalım.

Merhaba ben
Güvenceye almayı düşündüğüm ev
Evime ait bir DASK sigortası hali hazırda
Bu doğrultuda

Eviniz için en uygun konut sigortasını buluyoruz, lütfen bekleyiniz.

Merhaba

Eviniz için en uygun konut sigortasını aşağıda bulabilirsiniz.

Evim Saray Sigortası

Hemen İncele
Evim Saray Sigortası için teklif almak istiyorum

Konut Sigortası Ürünlerimiz

Eviniz için en doğru seçim

Eviniz için sigorta tercih ederken bilinmesi gerekenler

Sıkça Sorulan Sorular

Evime Değer Konut Sigortası yangın, sel, deprem, fırtına, dahili su ve hırsızlık gibi çeşitli riskler sonucu meydana gelebilecek durumlardan evinizi ve tercihinize göre evinizde bulunan eşyaları koruyarak büyük masraflara karşı size güvence sağlar. Modüler yapısıyla konut sigortanızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlayabilir, seçiminize bağlı üç farklı paketi sayesinde poliçenize ek teminat ve hizmetlere sahip olursunuz. Evime Değer Konut Sigortası kombi-klima bakımı, su-elektrik tesisat işleri, cam onarımı, çilingir gibi standart hizmetlerinin yanı sıra deprem destek hizmetleri, çocuklu ailelere özel Aileme Değer, evcil hayvan sahibi olanlara özel Patili Dostuma Değer ve evi için kapsamlı destek arayanlara özel Evime Ekstra Değer paketindeki hizmetleriyle diğer konut sigortalarından farklılaşır.

Yaşam alanınız olan evinizin, içinde bulunan eşyalarınızın doğal afetler ve pek çok olumsuzluğa karşı güvende olmasını sağlar. Konut sigortası ile sadece oluşan hasara karşı değil aynı zamanda hasar kaynaklı meydana gelebilecek masraflara karşı da önlem alabilirsiniz.

Metrekare maliyet ve ödeme limitleri devlet tarafından belirlenen DASK (Zorunlu Deprem Sigortası), sadece deprem kaynaklı binanızda oluşan hasarların karşılanmasını sağlar. Konut sigortanıza dahil edeceğiniz deprem teminatı ile evinizi ve eşyanızı güvence altına alarak DASK limitlerini aşan kayıplarınız için güvence sağlayabilirsiniz. Konut sigortası mobilya, beyaz eşya ya da elektroniklerinizin hasar görmesi durumunda zararınızın karşılanmasını sağlar. Evinizi tam güvence altına almak için tamamlayıcı olarak Evime Değer Konut Sigortası yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Evet, kiracılar da ev sahipleri de Konut Sigortası yaptırabilir. Ev sahibi veya kiracı olmak arasındaki tek fark kiracıların Konut Sigortası ile olası yangın, deprem, su baskını, hırsızlık gibi durumlar sonucu zarar gören eşyalarını güvence altına alabilmeleridir. Ek olarak, poliçeniz kapsamında sunulan hayatınızı kolaylaştıracak çeşitli yardım hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Konut sigortası primleri, konutunuzun bulunduğu adrese, konutun metrekaresine, binanın yaşı ve yapı tarzına, bulunduğu kata, alınan güvenlik önlemlerine ve poliçe üzerindeki teminatlarda seçilen limitlere göre hesaplanır. Evinizdeki eşyaları da konut sigortası kapsamına dâhil etmeniz durumunda, eşyaların günümüz şartlarında yeniden satın alım değeri düşünülerek hesaplama yapılmalıdır. Evime Değer Konut Sigortası kapsamında tercih edeceğiniz paket veya paketler varsa (Aileme Değer Paketi, Patili Dostuma Değer Paketi, Evime Ekstra Değer Paketi) poliçe primine eklenir.

Konut sigortasını yeni eviniz için düzenletmeniz gerektiğinde sigorta acentenize öncesinde bilgi vermelisiniz. Konut sigortası fiyatlarının adres, metrekare, bina yapı tarzı, bina yaşı vb farklı kriterler doğrultusunda belirlenmesi nedeniyle ek prim ödemesi yapmanız ya da prim iadesi almanız gerekebilir.

Konut sigortalarındaki deprem teminatı tercihinize göre poliçeye eklenebilen bir teminattır. Konut poliçenize deprem teminatı ekleyebilmeniz için DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) poliçenizin olması şarttır. DASK poliçesine sahipseniz deprem esnasında oluşabilecek hasarlara karşı DASK limitlerini aşan hasarlarda konut sigortanıza eklediğiniz deprem teminatı kapsamında belirtilen limitlere kadar evinizi koruyabilirsiniz.

Poliçelerde standart olarak yer alan Deprem Destek Hizmetleri; afet uzmanları tarafından hazırlanan deprem öncesi hazırlıklarla birlikte eşya sabitleme ve indirimli hizmetleri, deprem anında hayat kurtarıcı olacak eğitimleri ve sonrasında dayanışma için gerekli acil destek hizmetlerini kapsar. Hizmetlerle ilgili detaylı bilgi için buRAYa tıklayın.

YMM, bir diğer bilinen adı Komşuluk Mali Mesuliyet teminatı ile, ev sahibi veya kiracı olmanız fark etmeksizin bulunduğunuz konutta meydana gelebilecek hasarların komşularınızın evine ve mallarına verebileceği zararlar karşılanır. Teminat limiti mal sahibi veya kiracı olma durumuna ve toplam bina yangın bedeline göre değişkenlik gösterir. YMM kapsamında evinizde çıkan bir yangın sonucu, ev sahibinizin evinde veya komşunuzda meydana gelebilecek olası zararlar sigorta şirketi tarafından poliçede belirtilen limitler dâhilinde karşılanır. Poliçenizde dâhili su teminatı bulunması halinde, su tesisatındaki arızalar sonucu komşuda meydana gelecek zararlar da YMM teminatı kapsamında karşılanabilir.

Konut sigortası poliçenizde ev sahibi ya da kiracı olarak yangın mali mesuliyet teminatınız varsa yangın, duman ve su sızması durumundan kaynaklanan hasarlar poliçede belirtilen limitler doğrultusunda karşılanır.

Televizyon, müzik seti, bilgisayar, printer, fotoğraf makinesi, beyaz eşya vb elektronik eşyaların güvence altına alınması için poliçenizde yer alan elektronik cihaz teminatı ile güvence altındadır. Ayrıca poliçeye Aileme Değer, Patili Dostuma Değer ve/veya Evime Ekstra Değer Paketi dahil edilmesi durumunda elektronik cihaz teminatı limiti artırılabilir. Ekipmanın poliçe kapsamında olması durumunda, zararınız poliçenizde belirtilen şartlar dâhilinde teminat altındadır. Kullanıcı kaynaklı hatalar ise sigorta kapsamına girmez.

Evinizde bulunan iç-dış cephe camları dahil, duvara ya da mobilyaya sabit aynalar, cam raflar, duşakabin camları, masa, akvaryum camları, elektrikli ocakların cam yüzeyleri vb camlar poliçenizde yer alan cam kırılması teminatı ile güvence altındadır. Cam kırılması sonucu meydana gelen zararınız poliçenizde belirtilen şartlar dâhilinde karşılanır. Ayrıca poliçeye Aileme Değer ve/veya Patili Dostuma Değer Paketi dahil edilmesi durumunda cam kırılması teminatı limiti artırılabilir. Ek olarak, konut yardım hizmetlerimiz kapsamında cam onarım hizmetimizden belirli limitlerde faydalanabilirsiniz.

Poliçenize değerli eşya teminatı ekleyerek kasa içinde bulunan nakit ve kıymetli evrakları ve evinizde bulunan sanat eserleri, antika, ziynet eşyası gibi kıymetli eşyaları belirtilen şartlar ve oranlar dâhilinde güvence altına alabilirsiniz.

Evinizde bulunan eşyalarınızın zorla ve kırma delme suretiyle hırsızlık yapılarak çalınması durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanması için poliçenizde hırsızlık teminatının olması gerekir.

Evime Değer Konut Sigortası paketleri ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlanmış olup seçime bağlıdır. Paketler çeşitli hizmetler sunmanın yanı sıra pakete özel yeni teminatlar ve poliçenizdeki belirli teminatlara ek limit sağlar. Çocuklu aileler için Aileme Değer Paketi, evcil hayvan sahibi olanlar için Patili Dostuma Değer Paketi ve evi için kapsamlı destek arayanlar için Evime Ekstra Değer Paketi olmak üzere üç farklı hizmet paketi sunar. Paketler ihtiyacınıza uygun hizmetleri kapsamakta olup tamamen seçiminize bağlıdır. Örneğin; hem çocuğunuz hem de evcil hayvan sahibiyseniz Aileme Değer ve Patili Dostuma Değer paketlerini birlikte seçebilirsiniz. Paketler hakkında detaylı bilgi için buRAYa tıklayın.

Poliçeniz kapsamındaki bir riske dair onarım yapılması durumunda, hasar ödemesinin yapılabilmesi için hasar bildiriminde bulunarak dosya açtırmanız ve ödediğiniz faturanın aslını iletmeniz gerekir. Gerçekleşen hasarın en geç 10 gün içinde bildirimi yapılmalıdır.

Acentelerimiz

Türkiye geneline yayılmış 1600’ün üzerinde Ray Sigorta acentesi size destek için hazır.

En yakın acenteyi bul

Anlaşmalı Oto Servislerimiz

Sayıları her geçen gün artan Yetkili ve Özel Servisler, Hızlı Onarım Merkezleri (HOM) ve Cam Servisleri yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile size hizmete hazır.

En yakın servisi bul

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarımız

Anlaşmalı olduğumuz ve Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından sağlığınızla ilgili her türlü desteği alabilirsiniz.

En yakın sağlık kuruluşunu bul