TR EN

Dijital dünyada güvenlik açığı bırakmak istemeyenlerin tercihi

Cyberella Siber Güvenlik Sigortası

Hem sanal hem de gerçek kimlik hırsızlığına karşı güvence sunarken öngörülmeyen siber riskler için de danışmanlık ve uyarı hizmetleri ile aktif koruma sağlar.

  • 7/24 kişisel veri tarama ve ücretsiz koruma yazılımı

  • Size özel ücretsiz danışmanlık ve hukuksal koruma hizmetleri

  • Dijital ortamdaki finansal kayıpların karşılanması

Teklif Al En Yakın Acente

Siber güvenliğinizi sağlamak neden önemli?

%73

Toplumun %73’ü evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla beraber siber risklerin de arttığını düşünüyor.

%65

Halkın %65’i internet ortamındaki olası risklere karşı kendini güvende hissetmiyor.

%93

Bireylerin %93’ü siber tehditler arasından en çok bilgisayarlarının ve mobil cihazlarının siber saldırıya uğramasından endişeli.

Dijital güvence için en iyi seçim

Neden Ray Sigorta’yı tercih etmeliyim?

Uygun prim seçenekleri ile yüksek limitli teminatlar

Bütçenize göre tercih edeceğiniz sabit fiyatlı paket seçeneklerimiz ile düşük prim ödeyerek beklenmedik risklere karşı yüksek teminatlı güvencelerden faydalanabilirsiniz.

7/24 aktif koruma

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artan siber risklere karşı sizi korumak için ücretsiz koruma yazılımı ve 7/24 kişisel verilerinizi tüm internet üzerinde tarama hizmetimizle aktif koruma sağlıyoruz.

Profesyonel destek

Karşılaştığınız risklerle ilgili durumlarda size özel tayin edilecek uzman danışmanlarımızla süreç çözümlenene kadar destek veriyoruz.

Dijital güvence için en iyi seçim

Yüksek limitli teminat seçenekleri ile kapsamlı koruma

Dijitalleşen yeni dünyaya yönelik size kendinizi özel hissettirecek güvenceler sunuyoruz.

Teminat Detayları
Opsiyonel

Kimlik hırsızlığı/sahtekârlığı harcamaları

Kimlik olarak kullandığınız yasal veya resmi belgelerin çalınması ve bilginiz dışında kullanımı nedeniyle yaşayacağınız mağduriyet sonucu oluşacak finansal zararları kapsar.

Opsiyonel

Kayıp/çalıntı kimlik

Kimliklerinizden bir ya da birkaçını kayıp veya çalınma nedeni ile yenilemeniz durumunda, yeni kimliğin çıkarılması sürecinde talep edilebilecek başvuru masraflarını kapsar.

Opsiyonel

Kişisel şifre çalınması

Kişisel şifrelerinizin dijital ortamda veya fiziksel tehdit uygulanarak ele geçirilmesi sonrasında yapılan usulsüz işlemler sebebiyle banka veya finansal kurum tarafından sorumlu tutulduğunuz maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

ATM kapkaç/gasp

ATM'den gerçekleştirdiğiniz para çekme işleminin hemen ardından belirli süre ve mesafe içinde başınıza gelebilecek gasp, kapkaç olaylarında uğrayacağınız maddi kayıpları kapsar.

Opsiyonel

Hukuksal Koruma

Poliçe kapsamındaki teminatların biri veya hepsine bağlı olarak doğabilecek uyuşmazlıklar belirlenen limite kadar teminat altındadır.

Sağlık Poliçesi

Siber dünyadaki güvenliğiniz için en doğru seçim

Cyberella Siber Güvenlik sigortanızı ihtiyacınıza göre oluşturun

Cyberella Siber Güvenlik Sigortası, teminat limitlerine göre Standart ve Plus olmak üzere iki farklı paket seçeneği sunar.

Teminatlar
Teminat Limitleri
Standart
Plus
Kimlik Hırsızlığı / Sahtekârlığı Harcamaları Teminatı
20.000 TL
40.000 TL
Kayıp / Çalıntı Kimlik Teminatı
1.000 TL
2.000 TL
Kişisel Şifre Çalıntı Teminatı
5.000 TL
10.000 TL
ATM Kapkaç Teminatı
2.500 TL
5.000 TL
Hukuksal Koruma Teminatı
10.000 TL
20.000 TL

Dijital güvence için en iyi seçim

Cyberella’dan fark yaratan hizmetler

Ray Sigorta’yı tercih ederek çift korumalı hasar önleyici hizmetlerimiz sayesinde kendinizi özgür ve güvende hissedin.

Hizmet Detayları
1. Dijital Güvence Veri İzleme Hizmeti

Dijital Güvence Veri İzleme Hizmeti

Kişisel verilerinizi 7/24 tehlikeli web siteleri dâhil olmak üzere tüm internet üzerinde tarayarak çalınıp çalınmadığını tespit eden hizmettir. Şüpheli veya belirlenmiş bir durum tespit edilmesi durumunda SMS ve e-posta yoluyla uyararak size aksiyon planları sunar.
2. Koruma Yazılımı

Koruma Yazılımı

Ailenizden 5 kişiye ait PC, Mac, telefon (iOS, Android) cihazların içindeki kişisel bilgilere yönelik saldırılara karşı üstün koruma sağlayan ve piyasa değeri poliçeye eşdeğer olan virüs koruma yazılımı ücretsiz olarak sunulur.
3. Özel Sahtecilik Uzmanı

Özel Sahtecilik Uzmanı

Kimlik bilgilerinizin çalınması sonucu mağduriyet yaşamanız durumunda size özel tayin edilecek uzman danışmanlarımız tarafından verilen bilgilendirme, yönlendirme ve tavsiye hizmetidir.
4. Telefon Destek Hattı

Telefon Destek Hattı

Kimlik hırsızlığı/sahtekârlığına ilişkin olası risklere karşı ve kayıp ya da çalınan kimliklerinizin yenilenmesiyle ilgili prosedürler hakkında sizleri bilgilendirmek, sorularınızı cevaplamak için güvenli bir telefon hattı üzerinden sağlanan destek hizmetidir.
5. Gazete Zayii İlanı

Gazete Zayii İlanı

Kimliklerinizden herhangi birini ya da bir kaçını kaybetmeniz veya çaldırmanız durumunda, sizi olası tehditlere karşı güvenceye almak amacıyla kayıt ettirdiğiniz kimlikler için ulusal yayın yapan bir günlük gazetede kayıp ilanı verilmesi ve ilanın bulunduğu örnek gazetenin size gönderimi hizmetidir.
6. Kimlik Bilgilerinin Kaydı ve Ulaştırılması

Kimlik Bilgilerinin Kaydı ve Ulaştırılması

Kimliğinizin kaybolması veya çalınması durumuna karşı kimliğinize ait bilgilere ihtiyaç duymanız veya gazete ilanı vermeniz için güvenli şekilde saklanması hizmetidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük hayatınızda haberiniz olmadan internette adınıza işlem yapılmasından kaynaklı uğrayacağınız maddi kayıplar ve hukuki sorunlar nedeniyle farklı kişiler tarafından gelebilecek tazminat taleplerini güvence altına alan bireysel sigortadır.

Sigortalının bilgisayar sistemi ve internet ağına bağlı cihazlarını olumsuz etkileyecek veya etkileme şüphesi bulunan her tür kötü niyetli kullanım siber olay olarak değerlendirilir.

18-70 yaş arası bireyler siber güvenlik sigortamızdan yararlanabilir.

Kimlik bilgilerinizin kötü niyetli kişiler tarafından bilginiz dışında kullanımı, finansal değer taşıyan şifrelerinizin çalınması gibi sanal kimlik hırsızlığından, ATM'den yaptığınız para çekme işlemi sonrası kapkaç durumu ve çalınan veya kaybolan kimliğinizin yenilenmesine kadar masraflarınızı karşılar.

Cyberella Siber Güvenlik Sigortası bireysel olarak karşılaşabileceğiniz riskler düşünülerek tasarlanmış bir ürün olup sabit pakettir. Poliçe teminat limitlerinizi artırabileceğiniz Plus paket seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Hayır, herhangi bir muafiyet uygulaması yoktur.

Poliçeye sahip olduğunuzda Dijital Güvence Veri İzleme Hizmeti ile kişisel bilgileriniz 7/24 internetin karanlık dünyası dâhil tüm internet üzerinde taranır ve olası bir risk durumunda sizi uyararak aksiyon planları sunar. Şüphe ettiğiniz bir durumda 444 4 729 numaralı Müşteri İletişim Merkeziminden bizi arayarak uzman ekipler tarafından canlı destek alabilirsiniz. Hasar olması durumunda size özel tayin edilen sahtecilik uzmanı aksiyon planları hazırlar ve çözümlenene kadar tüm süreçte yanınızda olur.

Evet, sahip olduğunuz tüm finansal değer taşıyan şifreler için şifre teminatını geçerlidir.

Evet, ana kartınıza bağlı ek kartlar da teminat kapsamına dâhildir.

Telefon dolandırıcılığı yoluyla çeşitli ikna ve kandırma yöntemleri sonucu finansal değer taşıyan şifrelerinizin ele geçirilmesi durumunda teminattan limitler dâhilinde yararlanabilirsiniz.

Eve hırsız girmesi sonucu kart bilgileriniz çalınır ve çalan kişiler tarafından şifreniz kullanılarak maddi kayıp yaşamanız durumunda teminat limitleri dâhilinde yararlanabilirsiniz.

Şifre çalınması teminatı kapsamında herhangi bir cihazdan kişisel kart şifreniz ele geçirildiğinde de teminat limitine kadar maddi kaybınız karşılanır.

Şifre kullanılarak harcama yapılması durumunda mail order yoluyla yapılmış olsa da teminat kapsamındadır.

ATM'den gerçekleştirilen para çekme işlemleri sonrasında karşılaşılan kapkaç ya da gasp olayları sonucu çekilen paranın çalınması ATM Kapkaç teminatından karşılanır. Beraberinde nüfus cüzdanı gibi kimlik evraklarının da çalınması durumunda Kimlik Yenileme teminatından da yararlanabilirsiniz.

Poliçe tahsilatınız yapıldıktan 1 iş günü sonra 444 4 729 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak koruma yazılımı programına ait linkini talep edebilir, kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Poliçe bitiş tarihinde koruma yazılımı programı kullanıma kapanacaktır. Bu hizmetten yararlanmanız için poliçenin devam ediyor olması gerekir.

Dijital Güvence Veri Hizmeti ile korunmasını talep ettiğiniz kişisel bilgileriniz, güvenli olmayan ve yasa dışı web sitelerinde taranarak kontrol edilir. Kredi kartı, e-posta, banka hesabı, TCKN, cep telefonu numarası gibi kişisel bilgileriniz geçmişten poliçe bitiş tarihinize kadar 7/24 taranır. Sisteme tanımlayacağınız kişisel bilgileriniz ile eşleşen bir kayıt bulunması durumunda size rapor verilir ve bundan sonraki süreçte izlenmeniz gereken yol ile ilgili destek verilir.

Hizmet kapsamındaki tüm bilgilerinizin kontrolü şifrelenmiş (encrypted) olarak ve güvenli bağlantı üzerinden sağlanmaktadır.

Acentelerimiz

Türkiye geneline yayılmış 1600’ün üzerinde Ray Sigorta acentesi size destek için hazır.

En yakın acenteyi bul

Anlaşmalı Oto Servislerimiz

Sayıları her geçen gün artan Yetkili ve Özel Servisler, Hızlı Onarım Merkezleri (HOM) ve Cam Servisleri yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile size hizmete hazır.

En yakın servisi bul

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarımız

Anlaşmalı olduğumuz ve Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından sağlığınızla ilgili her türlü desteği alabilirsiniz.

En yakın sağlık kuruluşunu bul