TR EN

Teminat Detayları

Teklif Al

Cyberella Siber Güvenlik Sigortası ile hem dijital hem de gerçek kimliğinizi siber risklere karşı güvence altına alıyoruz. Yüksek teminat limiti seçenekleri ile korumanızı genişletiyor, 7/24 veri tarama hizmeti sayesinde size dijital ortamlarda rahatça vakit geçirmek kalıyor.

Kimlik hırsızlığı/sahtekârlığı harcamaları

Kimlik olarak kullandığınız yasal veya resmi belgelerin çalınması ve bilginiz dışında kullanımı nedeniyle uğranan gelir kayıpları, yapılacak hukuki masraflar, hukuksal süreçte ulaşım ve iletişim amaçlı harcanan belirli limite kadar olan masraflar teminat altındadır.

Kimlik Hırsızlığı/Sahtekarlığı teminatına ait koşullar ve kapsam dışı haller (Cyberella Plus paketi tercih etmeniz durumunda limitler değişkenlik gösterir.)

*Tarafınıza her poliçe dönemi için hukuki harcamalar teminatı, gelir kaybı teminatı, seyahat teminatı ve iletişim masrafları teminatı toplamı olarak en fazla 20.000 TL ödeme yapılacaktır.

*Hukuki harcamalar teminatı kapsamında harcama yapmadan önce harcamanın makul, kabul edilebilirliği konusunda tarafımızdan uygunluk almanız gerekmektedir.

*Gelir kaybı teminatı haftalık en fazla 1.000 TL olmak üzere ardışık dört hafta için geçerlidir.

*Seyahat teminatı kapsamında havayolları ya da demiryolları ile ulaşımı tercih etmeniz durumunda sadece ekonomi sınıfı bilet harcamalarınız karşılanacaktır.

*Seyahat teminatı kapsamındaki harcamalarınızın günlük en fazla 200 TL’lik tutarı karşılanacaktır.

*İletişim masrafları teminatı kapsamında tarafınıza 500 TL’den daha fazla ödeme yapılmayacaktır.

*Mağduriyet durumunda ortaya çıkabilecek finansal kaybınızı minimum düzeyde tutmak için gerekli tüm aksiyonları almak zorundasınız.

*Tazminat talebiniz sırasında sizden talep edebileceğimiz iddialarınızı destekleyecek her türlü delil ve belgeleri sağlamak zorundasınız.

*Poliçenizi satın almadan önce gerçekleştiğini bildiğiniz ve bizim bildiğinizi tespit ettiğimiz, kimliğiniz nedeniyle oluşan mağduriyetleriniz için bu teminatlardan faydalanamazsınız.

*Bu bölümdeki teminatların tamamı kimlik hırsızlığı mağduriyetinizi gidermek için yapabileceğiniz harcamaları tazmin etmektedir. Hırsızlığa ya da sahteciliğe konu tutarlar tazminat kapsamı dışındadır.

Kayıp/çalıntı kimlik

Kimliklerinizden bir ya da birkaçını kayıp veya çalınma nedeni ile yenilemeniz durumunda, yeni kimliğin çıkarılması sürecinde talep edilebilecek başvuru ücretleri, her türlü harç ve kart ücretleri için yapılacak ödemeyi kapsar.

*Harcamaya ait orijinal belge ve/veya faturaların ibraz edilmesi durumunda geçerlidir.

Kişisel şifre çalınması

Kişisel şifrelerinizin dijital ortamda veya fiziksel tehdit uygulanarak ele geçirilmesi sonrasında yapılan usulsüz işlemler sebebiyle banka veya finansal kurum tarafından sorumlu tutulduğunuz maddi kayıpları kapsar.

ATM kapkaç/gasp

ATM'den gerçekleştirdiğiniz para çekme işleminin hemen ardından belirli süre ve mesafe içinde başınıza gelebilecek gasp, kapkaç sonucu çekilen tutarın çalınması belirlenen limite kadar teminat altındadır.

*Olayın, para çekme işleminizi takiben, 30 dakika ve aynı ATM’den 50 metrelik mesafeye kadar olan bölge içerisinde gerçekleşmesi durumunda geçerlidir.

Hukuksal Koruma

Poliçe kapsamındaki teminatların biri veya hepsine bağlı olarak doğabilecek uyuşmazlıklar belirlenen limite kadar teminat altındadır.

Aynı güvencelere daha yüksek limitlerle de sahip olabilirsiniz!

Günümüzü kolaylaştıran teknolojilerin öngörülmeyen risklerine karşı sunduğumuz güvencelere daha yüksek limitlerle sahip olmak için Cyberella Plus paketini değerlendirebilirsiniz.

Poliçe Kapsamındaki Hizmet Detayları

Cyberella Siber Güvenlik Sigortası sizi sadece siber risklere karşı korumakla kalmıyor; pek çok yardım hizmetlerinin yanı sıra 7/24 aktif veri tarama hizmeti ve antivirüs koruma yazılımını da ücretsiz sunuyor.

Hizmetlerden Faydalanma Koşulları
1. Dijital Güvence Veri İzleme Hizmeti

Kişisel verilerinizi 7/24 tehlikeli web siteleri dâhil olmak üzere tüm internet üzerinde tarama hizmetidir. Şüpheli veya belirlenmiş bir durum tespit edilmesi durumunda sigortalıya aksiyon planı sunar.

  • Banka Hesap Numaraları (10 adede kadar)

  • Banka/Kredi Kart Numaraları (10 adede kadar)

  • Ehliyet (1 adet)

  • E-Posta Adresleri (10 adede kadar)

  • Pasaport Numarası (1 adet)

  • Kimlik Numarası – TCKN (1 tane)

  • Telefon Numaraları (10 adede kadar)

2. Koruma Yazılımı

Plan kapsamında aile içerisinde PC, Mac, telefon (iOS, Android) olmak üzere cihazların içindeki kişisel bilgilere yönelik saldırılara karşı üstün koruma sağlayan virüs koruma yazılımı ücretsiz olarak sunulur.

* Aynı aile içinde en fazla 5 cihaz için geçerlidir.

3. Özel Sahtecilik Uzmanı

Kimlik bilgilerinin çalınması sonucu mağduriyet yaşanması durumunda sigortalıya özel tayin edilecek uzman danışman tarafından verilen bilgilendirme, yönlendirme ve tavsiye hizmetidir.

4. Telefon Destek Hattı

Kimlik hırsızlığı/sahtekârlığına ilişkin olası risklere karşı ve kayıp ya da çalınan kimliklerin yenilenmesiyle ilgili prosedürler hakkında verilen bilgilendirmeler için güvenli bir telefon hattı üzerinden sağlanan destek hizmetidir.

5. Gazete Zayii İlanı

Kayıp veya çalınan kimlik nedeniyle ulusal yayın yapan bir günlük gazetede kayıp ilanı verilmesini ve yayınlanan gazetenin sigortalıya gönderilmesi hizmetidir.

6. Kimlik Bilgilerinin Kaydı ve Ulaştırılması

Kayıp ve çalınma durumlarına karşı kimlik bilgilerinin önceden kayıt edilmesi, güvenli ortamda koruması ve ihtiyaç durumunda sigortalıya sunulması hizmetidir.