Seyahat Sigortaları

İster işiniz ister keyfiniz için seyahat edin

burada herkese uygun bir seyahat sağlık sigortası var

Gönül rahatlığıyla seyahat etmeniz için

sizi buRAYa alalım

Teklif Al

Seyahat planlarınız için en iyi seçim

Neden Ray Sigorta’yı tercih etmeliyim?

Geniş kapsamlı teminatlar

Yurt içinde ve yurt dışında başta karşılaşabileceğiniz sağlık sorunları ve getirdiği zorluklar olmak üzere seyahat esnasında yaşayabileceğiniz diğer problemler için geniş güvence ve destek hizmeti sağlıyoruz.

Taleplere hızlı geri dönüş

Yaşadığınız yerden uzakken karşılaştığınız problemlerde hızlı desteğin önemli olduğunu biliyoruz. Hasar ihbarınız sonrasında hızlı operasyon süreçlerimizle çözüm hizmetlerimizi sunuyoruz.

Her yaşa uygun seyahat sigortası

0 yaşından itibaren her yaş grubuna seyahat sigortası yapılabildiği gibi ihtiyaç duyulması halinde 70 yaş üstüne de uygun prim seçenekleriyle kapsam sunabiliyoruz.

Seyahat Sağlık Sigortası Ürünlerimiz

Seyahat planlarınız için en iyi seçim

Seyahat sigortası tercih ederken bilinmesi gerekenler

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sağlık sigortası, yurt içi ya da yurt dışı seyahatiniz süresince başınıza gelebilecek ani hastalık ya da kaza durumunda tedavi, yaşam kaybı durumunda gerekli organizasyonlar gibi konuları güvence altına alır. Poliçenizin kapsamı tercihinize göre seçeceğiniz ek teminatlarla genişletilebilir.

Seyahat sağlık sigortaları, başta karşılaşabileceğiniz sağlık sorunları olmak üzere yaşadığınız zor durumlarda da danışmanlık hizmeti sağlayarak sizi güvence altına alır. Bir kaza veya tedavi almanızı gerektiren herhangi bir durumda seyahat sağlık sigortanız bulunduğunuz şartlar içerisinde en iyi koşullarda tedavi olmanıza yardımcı olur. Güven ve huzur dışında, ekonomik anlamda büyük masraflarda size avantaj sağlar.

Seyahat sağlık sigortası yurt dışına yapılan seyahatler için talep edilen vize evrakları arasında yer alır ve zorunludur. Vize gerektirmeyen ülkeler veya yurt içi seyahatleriniz için zorunlu tutulmayabilir.

Seyahat sağlık sigortası için yaş sınırı olmamakla birlikte yaşlara göre kriterler bulunur. 0-69 yaş aralığındaki bireyler seyahatleri sırasında bu sigortayla sağlıklarını güvence altına alabilir. 18 yaş altındakiler için ise sigorta ettirenin ebeveynleri olması koşulu vardır. 69 yaş ve üzeri bireyler ise kaza durumlarında sağlık hizmetlerinden yararlanmak için ek prim ödemesi ile güvence altına alınır. Aksi halde poliçe kapsamında organizasyon ve kaza durumlarında asistans hizmeti verilir.

Seyahate gidemediğiniz durumda, poliçe başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce, acentenize veya sigorta şirketinize yazılı beyanda bulunarak iptal edebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası 180 güne kadar geçerli olan bir poliçedir. Bu süreden daha uzun süre ülkeye giriş çıkış yapmadan yurt dışında kalınacak ise acentenizden destek alabilirsiniz.

Seyahatiniz başlamadan önce poliçeniz düzenlenir. Poliçe kapsamındaki güvence ve hizmetlerden seyahat tarihleriniz süresince yararlanabilirsiniz. Yurt dışı seyahatleriniz için ülkemiz sınırlarından çıktığınız pasaportla tespit edildiği an başlar, ülkemiz sınırlarına girmenizle sona erer.

Öncelikle vize istenen ülkelere yapacağınız seyahatiniz için seyahat sağlık sigortası vize evrakları arasında istenen bir belgedir. Yurt dışında başınıza gelebilecek ani bir hastalık veya kaza durumlarında kaliteli hizmet almanızı sağlar ve tedavi masraflarınızı poliçe şartları doğrultusunda karşılar. Bununla beraber poliçenizin kapsamına göre seyahat acentesinin tur iptali, bagaj kaybı, kapkaç ya da çeşitli hizmetleri ile yurt dışında zorda kalabileceğiniz durumlara karşı da güvence sağlar.

Tüm dünya ülkeleri için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Acentelerimiz

Türkiye geneline yayılmış 1600’ün üzerinde Ray Sigorta acentesi size destek için hazır.

En yakın acenteyi bul

Anlaşmalı Oto Servislerimiz

Sayıları her geçen gün artan Yetkili ve Özel Servisler, Hızlı Onarım Merkezleri (HOM) ve Cam Servisleri yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile size hizmete hazır.

En yakın servisi bul

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarımız

Anlaşmalı olduğumuz ve Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından sağlığınızla ilgili her türlü desteği alabilirsiniz.

En yakın sağlık kuruluşunu bul