Türkiye’nin her bir karış toprağını güvenle keşfetmeniz için

Tripplus Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahatiniz esnasında ortaya çıkabilecek sağlık riskleri veya meydana gelebilecek kazalar kaynaklı tedaviler için finansal destek sunar.

  • Yaş sınırı olmadan sigortalı olabilme imkanı

  • Tedaviye ihtiyaç duyulması durumunda refakatçi hakkı

  • Seyahatiniz esnasında başınıza gelebilecek aksilikler için hayatı kolaylaştıran organizasyon hizmetleri

Teklif Al En Yakın Acente

Seyahat planlarınız için en iyi seçim

Neden Ray Sigorta’yı tercih etmeliyim?

Geniş kapsamlı teminatlar

Yurt içinde ve yurt dışında başta karşılaşabileceğiniz sağlık sorunları ve getirdiği zorluklar olmak üzere seyahat esnasında yaşayabileceğiniz diğer problemler için geniş güvence ve destek hizmeti sağlıyoruz.

Taleplere hızlı geri dönüş

Yaşadığınız yerden uzakken karşılaştığınız problemlerde hızlı desteğin önemli olduğunu biliyoruz. Hasar ihbarınız sonrasında hızlı operasyon süreçlerimizle çözüm hizmetlerimizi sunuyoruz.

Her yaşa uygun seyahat sigortası

0 yaşından itibaren her yaş grubuna seyahat sigortası yapılabildiği gibi ihtiyaç duyulması halinde 70 yaş üstüne de uygun prim seçenekleriyle kapsam sunabiliyoruz.

Seyahatlerinizde beklenmedik durumlara karşı güvenceniz yanınızda

Geniş kapsamlı teminatlarla tam koruma

Tripplus Seyahat paketiyle yurt içi seyahatlerinizde de geniş teminatlarla güvence altındasınız.

Teminat Detayları
Opsiyonel

Yaralanma veya hastalık sebebiyle tedavi

Seyahat esnasında hastalanma veya yaralanma olması durumunda ayakta tedavi, hastane, ameliyat ve doktor hizmeti sunulur.

Opsiyonel

Yaralanma, hastalık, taburculuk ve/veya ölüm durumunda geri dönüş veya nakil

Seyahat esnasında hastalanma, yaralanma kaynaklı tedavi için, taburcululuk veya ölüm gerçekleşmesi durumunda yaşanılan yere nakil hizmeti sunulur.

Opsiyonel

Ferdi Kaza

Seyahat esnasında yaşanabilecek bir kaza sonucu sakatlık veya ölüm gerçekleşmesi durumunda oluşacak mağduriyet nedeniyle alınacak finansal desteği kapsar.

Opsiyonel

Tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati ve konaklaması

Seyahat esnasında hastalık veya yaralanma nedeniyle hastanede belirli bir süre kalmanız gerekmesi durumunda birinci derece bir aile üyesinin (eş-çocuk-ebeveyn-kardeş) hastanenin bulunduğu yere seyahati ve konaklaması organize edilir.

Opsiyonel

Aile üyelerinden birinin ölümü sebebiyle zorunlu geri dönüş

Birinci derece bir aile üyesinin (eş-çocuk-ebeveyn-kardeş) ölümü sebebiyle seyahatinizi yarıda kesmeniz gerekmesi durumunda yaşadığınız ülkeye geri dönüşünüz organize edilir.

Opsiyonel

Evde meydana gelen hasar sebebiyle zorunlu geri dönüş

Yaşadığınız evde hırsızlık olması veya evin yangın, patlama gibi sebeplerle zarar görmesi veya kullanılamaz hale gelmesi durumunda geri dönüşünüz organize edilir.

Opsiyonel

Bagaj kaybı, zarar görmesi veya çalınması

Havayolu seyahati esnasında bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi halinde yaşadığınız maddi kayıplar belirli limitler dahilinde karşılanır.

Opsiyonel

Hastanede kalınması sebebiyle aileye ve yardıma muhtaç kişilere yardım

Seyahat esnasında hastalık veya yaralanma nedeniyle hastanede tedavi gören ve bu sebeple dönüşü geciken sigortalının ikametinde yaşayan 18 yaş altındaki çocukların ve yardıma muhtaç kişilerin, yine sigortalının belirleyeceği farklı bir kişinin ikametine seyahatleri organize edilir.

Opsiyonel

Hastanede kalınması sebebiyle yarıda kalan iş seyahatinin devamı için çalışan gönderimi

Seyahat esnasında hastalık veya yaralanma nedeniyle hastanede tedavi gören ve bu sebeple iş seyahatine devam edemeyen sigortalının yerine aynı şirkette başka bir kişinin aynı görev için sigortalının bulunduğu yere seyahati organize edilir.

Opsiyonel

Mücbir sebeplerle tura katılamama

Mücbir sebeplerle katılım sağlayamadığınız durumda; ödenen tur bedeli, belirli limitler dahilinde geri ödenir.

Seyahat planlarınız için en iyi seçim

Tripplus Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası’nda fark yaratan hizmetler

Tripplus Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası ile seyahatiniz esnasında sağlınızı güvence altına alın, seyahatinizin tadını çıkarın

Hizmet Detayları
1. Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Acil olup olmaması fark etmeksizin sağlığınızla ilgili konularda uzman hekimlerimiz tarafından telefon yoluyla verilen danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.
2. İlaç gönderilmesi

İlaç gönderilmesi

Doktor tarafından “acil” olarak yazılmış ve seyahat ettiğiniz yerde bulunamayan ilaçların size gönderilmesi hizmeti organize edilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Ürünlerimiz

Seyahat planlarınız için en iyi seçim

Seyahat sigortası tercih ederken bilinmesi gerekenler

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sağlık sigortası, yurt içi ya da yurt dışı seyahatiniz süresince başınıza gelebilecek ani hastalık ya da kaza durumunda tedavi, yaşam kaybı durumunda gerekli organizasyonlar gibi konuları güvence altına alır. Poliçenizin kapsamı tercihinize göre seçeceğiniz ek teminatlarla genişletilebilir.

Seyahat sağlık sigortaları, başta karşılaşabileceğiniz sağlık sorunları olmak üzere yaşadığınız zor durumlarda da danışmanlık hizmeti sağlayarak sizi güvence altına alır. Bir kaza veya tedavi almanızı gerektiren herhangi bir durumda seyahat sağlık sigortanız bulunduğunuz şartlar içerisinde en iyi koşullarda tedavi olmanıza yardımcı olur. Güven ve huzur dışında, ekonomik anlamda büyük masraflarda size avantaj sağlar.

Seyahat sağlık sigortası yurt dışına yapılan seyahatler için talep edilen vize evrakları arasında yer alır ve zorunludur. Vize gerektirmeyen ülkeler veya yurt içi seyahatleriniz için zorunlu tutulmayabilir.

Seyahat sağlık sigortası için yaş sınırı olmamakla birlikte yaşlara göre kriterler bulunur. 0-69 yaş aralığındaki bireyler seyahatleri sırasında bu sigortayla sağlıklarını güvence altına alabilir. 18 yaş altındakiler için ise sigorta ettirenin ebeveynleri olması koşulu vardır. 69 yaş ve üzeri bireyler ise kaza durumlarında sağlık hizmetlerinden yararlanmak için ek prim ödemesi ile güvence altına alınır. Aksi halde poliçe kapsamında organizasyon ve kaza durumlarında asistans hizmeti verilir.

Seyahate gidemediğiniz durumda, poliçe başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce, acentenize veya sigorta şirketinize yazılı beyanda bulunarak iptal edebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası 180 güne kadar geçerli olan bir poliçedir. Bu süreden daha uzun süre ülkeye giriş çıkış yapmadan yurt dışında kalınacak ise acentenizden destek alabilirsiniz.

Seyahatiniz başlamadan önce poliçeniz düzenlenir. Poliçe kapsamındaki güvence ve hizmetlerden seyahat tarihleriniz süresince yararlanabilirsiniz. Yurt dışı seyahatleriniz için ülkemiz sınırlarından çıktığınız pasaportla tespit edildiği an başlar, ülkemiz sınırlarına girmenizle sona erer.

Öncelikle vize istenen ülkelere yapacağınız seyahatiniz için seyahat sağlık sigortası vize evrakları arasında istenen bir belgedir. Yurt dışında başınıza gelebilecek ani bir hastalık veya kaza durumlarında kaliteli hizmet almanızı sağlar ve tedavi masraflarınızı poliçe şartları doğrultusunda karşılar. Bununla beraber poliçenizin kapsamına göre seyahat acentesinin tur iptali, bagaj kaybı, kapkaç ya da çeşitli hizmetleri ile yurt dışında zorda kalabileceğiniz durumlara karşı da güvence sağlar.

Tüm dünya ülkeleri için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Acentelerimiz

Türkiye geneline yayılmış 1600’ün üzerinde Ray Sigorta acentesi size destek için hazır.

En yakın acenteyi bul

Anlaşmalı Oto Servislerimiz

Sayıları her geçen gün artan Yetkili ve Özel Servisler, Hızlı Onarım Merkezleri (HOM) ve Cam Servisleri yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile size hizmete hazır.

En yakın servisi bul

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarımız

Anlaşmalı olduğumuz ve Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından sağlığınızla ilgili her türlü desteği alabilirsiniz.

En yakın sağlık kuruluşunu bul