Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta Ray Sigorta

Hayatın keyfine varılan anlar…

İkinci bahar

Tam da ihtiyacınıza uygun çözümler için
sizi buRAYa alalım!

Yıllarca çalıştınız, birikimler yaptınız. Çocuklarınız da büyüyüp kendilerine yuva kurdular. Hayata yeni gözlerle bakıp yapmayı ertelediğiniz her şeyi gerçekleştirme zamanı… Siz ikinci baharınızın keyfini sürerken biz tüm ihtiyaçlarınızı düşünüyor, sizin için değerli olan her şeyi korumak için çözümler sunuyoruz.

aşağı kaydır

Trafikte herkesin dikkat etmesi gereken birçok çevresel risk bulunuyor. Bir yere yetişmek için yayanın trafik akarken karşıdan karşıya geçmesinden tutun, telefonlar nedeniyle dikkati dağılan bir sürücünün şeridine sadık kalmaması gibi… Araba kullanırken görüş, işitme ve refleks gibi motor fonksiyonları güvenli sürüş ve olası kazaların önüne geçmek için önemli faktörlerdir. Zamanla bu yetilerde düşüş görülme olasılığı doğaldır. Diğer taraftan günümüzde otomobil üreticilerinin araçları daha güvenli hale getirecek teknik özelliklerle donatması ve yolların güvenliği sağlayacak şekilde tasarlanması da sürücü hataları veya kazalarından kaynaklı riskleri azaltıyor olsa da yaşınız ilerledikçe görme ve işitme kontrolleri için düzenli olarak muayene olmak, sert havalarda araç sürmekten kaçınmak, trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolda olmamak gibi daha güvenli seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında, tüm riskleri içeren en kapsamlı kasko alternatiflerini araştırarak kendinizi ve aracınızı da koruma altına alabilirsiniz.

 • Yılların birikimiyle aldığınız aracınıza gözünüz gibi bakıyorsunuz. Yangın, sel, deprem, dolu gibi risklerin dışında aracınız için öngöremeyeceğiniz risklerden biri de çalınma ihtimali… Aracınızı geri getirmez ama çalınmaya karşı kapsamlı bir güvencenizin olması maddi kayıplarınızı en aza indirir. Bunun için poliçenizde anahtarla çalınma teminatı olmasına dikkat edin!

 • Aracınızla çıktığınız yolculuklarda herkesin karşı karşıya kalabileceği yolda kalma, lastik problemleri gibi olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Kapsamlı bir kasko sigortanız varsa siz yorulmazsınız, yol yardım ve çekici gibi zengin hizmetlerden faydalanırsınız, kafanız rahat olur.

 • Aracınızın başına gelebilecek ufak hasarları hiç dert etmeyin, poliçenizde mini onarım teminatı varsa ufak çizikler, kaportadaki göçük ve ezikler, cam kırılması, far çatlaması, ayna hasarı gibi küçük ölçekli hasarlarınızın onarımını hasarsızlık indiriminiz etkilenmeden yaptırabilirsiniz.

 • Emeklilere özel indirimle kasko sigortasında avantaj sunan şirketleri değerlendirebilirsiniz. Kasko teklifi alırken emekli olduğunuzu belirterek %25’lere varan ek indirimlerle fiyat avantajı yakalayabilirsiniz!

 • Trafikte başkalarına verebileceğiniz olası zararlarda devreye giren zorunlu trafik sigortası limitleri her zaman yeterli olmayabilir. Emeklilik için birikimlerinizi koruyarak büyük yükümlülükler altına girmemek için ihtiyari mali mesuliyet sigortası gibi ek güvence imkânlarını da araştırabilirsiniz.

Aracınız için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Zorunlu Trafik Sigortası

Trafiğe çıkmadan önce olmazsa olmaz…

Detaylı Bilgi
Ray Kasko

Aracınız için geniş kapsamlı koruma sağlayan kasko…

Detaylı Bilgi
İMM Tamam

Trafikte başkalarına verebileceğiniz olası zararlar sonucu ek koruma için…

Detaylı Bilgi

Hayatınızı geçireceğiniz, değerli anılarınızla dolu, size huzur ve konfor sunan evinizi olası risklere karşı da kapsamlı güvence altına almayı unutmamalısınız! Poliçenizde, ihtiyaçlarınıza cevap verecek bazı ek teminatlar ve tek telefonla faydalanabileceğiniz destek hizmetlerin bulunması yaşam kalitenizi sürdürmeniz için etkili olur.

 • Olası bir hırsızlık durumunda birikimleriniz ve anılarınız zarar görebilir. Maddi ve manevi kaybınızı hafifletmek için konut sigortanızda hırsızlık teminatınızın bulunması önemlidir. Üstelik hırsızlık teminatına, sigorta sahibiyle beraber ikamet edenler ve evde çalışanların zararları da dâhildir. Hırsızlık için ev sigortası yaptırdığınızda zorlama sonucu kapılardan tutun camlara kadar oluşan hasarlardan, eşyalarınızda meydana gelen zararlara kadar koruma sağlanır.

 • Sigortanızın hırsızlık teminatı kapsamına dilerseniz değerli ziynet eşyalarınızı da dâhil edebileceğiniz seçenekler olabilir. Bu eşyaların kapsama dâhil edilebilmesi için açıkça yazılması ve bedellerinin gösterilmesi gerekir. Bu imkân size nakit para, kıymetli mücevher, antika eşya, değerli tablo, heykel gibi kıymetli eşyalarınızın çalınması ya da zarar görmesi durumunda dahi güvence sağlar. Anlaşmazlıkları önlemek adına sigortanızı satın almadan önce, söz konusu durumlarda alacağınız tazminat ödemeleri için poliçenizde bu eşyaların muhafazası veya ödenecek tutarla ilgili oranları belirleyen özel hükümler var mı kontrol edin.

 • Dilerseniz elektronik eşyalarınızı da hırsızlığa karşı güvence altına alabilirsiniz. Bu durumda tazminat değeri hesaplanırken, hırsızlık kapsamı altında olan eşyalarınızın olay sırasındaki değerleri yıpranma ve kullanma payı gibi hususlar göz önünde bulundurularak belirlenir.

 • Konut adaptasyon hizmeti teminatı, beklenmedik bir kaza sonrasında evinizin size uygun hale getirilmesini sağlar. Böylece yaşam kalitenizi artırabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

 • Evlerde en çok rastlanan problemlerden biri de su tesisatlarıyla ilgili arızalardır. Eve akan su veya evinizi su basması gibi olumsuz durumların keyifli anlarınızın önüne geçmemesi için poliçenizde dahili su teminatının olması önemli!

 • Evinizde gerçekleşen hasarlar komşularınıza da zarar verebilir. Poliçenizde komşuluk mali mesuliyet teminatınızın olması bu gibi durumlarda hasarları karşılamanıza yardımcı olur.

 • Unutmayın; konut sigortası sadece riskli durumlar karşısında evinizi ve eşyanızı korumakla kalmaz, zengin yardım hizmetleri sayesinde hayatınızı da kolaylaştırır. Üstelik evden çıkmanıza ve yorulmanıza gerek kalmadan, sadece bir telefonla…

 • Son dönemde artan dolu riskine karşı evinizdeki cam hasarlarını önlemek için poliçenizde dolu teminatı olduğundan emin olun.

 • Her evde ufak elektrik-su tesisat işleri, cam hasarları olur. Rahatınızı bozmanıza gerek kalmadan tek telefonla sigortanız güvencesiyle sunulan tamirat hizmetinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

 • Yaz aylarının kurtarıcısı klimalar, kış aylarını ısıtan kombilerin periyodik bakımı sağlığınız ve konforunuz açısından da önemli. Poliçenizin sunduğu bu avantajlardan telefonla randevu alarak yararlanabileceğinizi unutmayın!

 • Evinizin hijyeni her zamankinden daha önemli! Poliçenizde ücretsiz faydalanabileceğiniz halı yıkama hizmetinin bulunması, sağlığınızı korumak için iyi bir seçenek olabilir.

 • Evinizle ilgili başınıza gelebilecek acil durumlarda karşısında tek telefonla problemi kontrol altına alabileceğiniz çilingir, sağlık ekibi veya refakatçi gönderimi gibi destek hizmetlerinin poliçenizde sunulduğundan emin olun.

Eviniz için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Zorunlu Deprem Sigortası

Deprem riskine karşı korurken yeni evinizdeki temel ihtiyaçlarınıza ait abonelik işlemleri için de gerekli zorunlu sigorta…

Detaylı Bilgi
Evim Saray

İster kiracı ister ev sahibi olun her durumda eviniz ve eşyalarınızı koruyacak konut sigortası…

Detaylı Bilgi

Belirli yaşı geçmiş kişilerin sağlık sigortası yaptırabilmesi için yasalarla belirlenen ve sigorta şirketlerinin belirlediği koşullar bulunur. Bu nedenle, hem ileride sık yaşanabilecek rahatsızlıklara karşı hem de sağlık sektöründe her geçen gün artan maliyetlere karşı sağlığınıza yatırım yapmak önemlidir. Erken dönemde sağlık sigortasına sahip olarak ömür boyu yenileme garantisine; yani ömür boyu sigorta şirketinizin size sağlık sigortanızı aynı plan ile yenileyeceği garantisini de alabilirsiniz. Sağlığınızı güvence altına almak için ayakta veya yatarak tedavi, hastane tercihiniz gibi ihtiyaçlarınızı belirleyip poliçe sahibi olabilirsiniz.

Peki, yaşlılık döneminde sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Sağlıklı bir yaşlılık dönemi ve durumunuzun takibi için her yıl check-up yaptırmak çok önemli! Özellikle doktorlar aile geçmişinde kalp hastalığı, kolesterol, diyabet, hipertansiyon ve kansızlık gibi kronik hastalıklar veya kanser gibi riskli hastalıklar bulunan kişilerin yılda 1 kere check-up yaptırmasını tavsiye eder. Check-up kapsamındaki fiziki muayene, kan ve idrar tetkikleri ve görüntüleme hizmetleriyle tüm verileriniz kontrol edilerek çeşitli hastalıkların erken teşhisi ve uygun tedavisi veya ortaya çıkması muhtemel hastalıklar gibi sağlığınızı etkileyen durumlar da ciddi oranda önlenebilir. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalıdır hem de sağlığınız çoktan bozulmuş olur. Sağlık sigortalarının sunduğu ücretsiz check-up hizmet paketleri sizin için önem taşır.

 • Poliçeniz kapsamındaki bir hastalık, kaza veya ameliyat durumu sonrasında doktor tarafından gerekli görülmesi durumunda evde bakım hizmeti almanız gerekebilir. Poliçenizde evde bakım teminatı olması enjeksiyon uygulamaları, pansuman, evde laboratuvar tetkikleri/tanı testleri, evde doktor ve hemşirelik hizmeti gibi bir çok hizmeti belirtilen teminat limiti ve uygulaması dâhilinde, evden çıkmadan sağlık hizmeti almanızı sağlar.

 • Riskli hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi için rutin kontroller yaptırmanız gerekir. Özel sağlık sigortası ile ücretsiz Mamografi ve PSA ölçümü gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Yaştan kaynaklı poliçenizin içeriğinde bu hizmetlerin sağlanıyor olması önemlidir.

 • Sağlıklı yaş almada bir diğer önemli konu ise dengeli ve sağlıklı beslenmedir. Ücretsiz diyetisyen hizmeti ile bilinçli beslenme ve egzersiz programıyla sağlık sorunlarınızı da önleyebilirsiniz.

 • Diş sağlığınız için poliçe kapsamına uygun primlerle dâhil edebileceğiniz diş teminatını göz ardı etmeyin. Genellikle tamamlayıcı sağlık sigortalarında sunulan ücretsiz diş paketi sayesinde diş hekimi muayenesinden geçebilir, röntgen çektirebilir, dolgu ve diş taşı temizliği gibi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 • Göz sağlığınızı da ihmal etmemek gerek. Bu teminatı uygun primlerle poliçenize dâhil edebileceğinizi unutmayın!

 • Sağlığınızı tehdit eden kanser, kalp krizi, böbrek yetmezliği, inme-felç gibi riskli hastalıklara karşı en doğru tanı ve tedaviye erişiminiz için farklı görüşleri değerlendirmeniz iyi bir seçenek. Yurt dışında konusunda uzman doktorlardan ikinci görüş alma gibi özel danışmanlık hizmetleri sunan poliçeleri araştırabilirsiniz.

Sağlığınız için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Sağlığım Rayında

Anlaşmalı tüm özel hastanelerden hizmet alabileceğiniz kapsamlı özel sağlık sigortası…

Detaylı Bilgi
Tamamlayan Sağlık

SGK anlaşmalı hastanelerde, SGK’nın karşılamadığı harcamalarınızı güvence altına alan sağlık sigortası…

Detaylı Bilgi
Aura

Başınıza gelebilecek beklenmedik kazalar ve kritik hastalıklar teminatları için…

Detaylı Bilgi

Peki, seyahat sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz beklenmedik kazalar için poliçenize ferdi kaza teminatı ekletebilirsiniz.

 • Uçak seyahatlerinde bavulunuzun kaybolması bir risk… Her şeyden önce, seyahate çıkmadan bavulunuza isim ve adresinizi yazmanızda fayda var. Yazmasanız bile check-in işlemlerinizde size verilen bagaj etiketi sayesinde valizinizin kaybolması veya hasarlı teslim edilen valiziniz için ilgili havayolundan tazminat talep edebilirsiniz. Seyahat sigortanıza bu teminatı dâhil ettiyseniz, havayolu şirketlerince belirlenen süreçte kayıp bagajın bulunamaması durumunda maddi kaybınızı telafi edebilirsiniz. Kayıp bagajının bulunması durumunda ise, evinize veya seyahat varış noktanıza gönderim organizasyonu sağlanır.

 • Özellikle turistlerin bol olduğu seyahat noktalarında hırsızlık riski oldukça yüksek oluyor. Gideceğiniz ülkede hırsızlık, kapkaç gibi olayların sık yaşandığı yerleri iyice araştırmanız faydalı olacaktır. Her türlü ihtimale karşı tedbiri elden bırakmamak için seyahat sigortası teklifi alırken kapkaç ve nakit avans teminatlarını da poliçe kapsamına dâhil etmeyi düşünün.

 • Seyahate çıkmadan önce tüm ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz. Kullanmak zorunda olduğunuz doktor tarafından verilmiş bir tedaviniz varsa, özellikle de yurt dışına çıkarken, ilaç reçetenizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Seyahatinize çıktınız ama ilaçlarınızı almayı unuttunuz, ilacınız yetmedi veya ilacınızı gittiğiniz lokasyonda bulamadınız; bu olumsuzlukla karşı seyahat sigortaları kurtarıcınız olabilir. İhtiyacınız durumunda gerekli ilacın size ulaştırılması için ilaç gönderimi organizasyonu yapılır.

Seyahatleriniz için hangi sigortalarımızı tercih edebilirsiniz?
Tripplus Yurt İçi

Yurt içi seyahatlerinde yaşanabilecek talihsizliklere karşı güvence altına alan sigorta…

Detaylı Bilgi
Tripplus Yurt Dışı

Yurt dışı seyahatlerinde yaşanabilecek talihsizliklere karşı güvence altına alan sigorta…

Detaylı Bilgi

Yaşınız ilerledikçe birikimleriniz de arttığı için kişisel ve finansal bilgilerinizi elde etmeye yönelik birçok risk bulunuyor. Telefon, sosyal medya, e-posta, SMS ve dijital bankacılık gibi birçok kanal üzerinden çeşitli dolandırıcılık yöntemleri ile artık bilgilerinize ulaşılabilir. Peki, güvenliğimiz için nelere dikkat etmek gerekiyor? Çevrimiçi ortamlarda korunmanız için tahmin edilmesi zor ve güçlü şifrelerinizin olması, antivirüs programı kullanılması ve güncellemelerinin yapılması, internet sunucunuzda otomatik açılır pencereleri devre dışı bırakacak ayarlamaların yapılması, tanımadığınız ve bilmediğiniz adres uzantılı e-postaların veya bağlantıların açılmaması gibi belirli önlemleri değerlendirebilirsiniz. Son yıllarda, resmi ve özel kurum izlenimi veren aramalar, SMS ve whatsapp mesajları gönderilerek de güvenliğiniz açısından kritik bilgileri paylaşmanıza yol açan dolandırıcılık yöntemleri de kullanılıyor. Sosyal medya kullanımının artışıyla birlikte yakınlarınızın, arkadaşlarınızın hatta sizin adınıza sahte hesap açarak para talebinde bulunan dolandırıcılar bile mevcut. Bu suçlular, aslında hiç var olmayan veya kendilerine ait olmayan ürün ve hizmetler için sosyal medyada reklam yaparak ve taklit edilmiş sahte siteler açarak ödemelerinizi doğrudan banka hesaplarına yönlendirebilir ya da kart bilgileriniz ile ödeme yapmanızı isteyebilirler. Bu nedenle, kişisel verileriniz ve birikimlerinizi siber güvenlik sigortaları ile güvence altına almayı değerlendirmeniz günümüzde son derece önemlidir.

Siber güvenliğiniz için nelere dikkat etmelisiniz?

 • Gelişen teknolojilerin yardımı ile her türlü bilgiye erişim kolaylaşıyor. En değerli varlığınız olan kimlik bilgilerinizin çalınmasına karşı dijital ve fiziksel dünyada kendinizi güvence altına almayı ihmal etmeyin.

 • Dijital dünyada attığınız her adım iz bırakıyor ve haberiniz olmadan verileriniz ele geçirilebiliyor. Dijital ortamda güvensiz ve yasa dışı web siteler dâhil olmak üzere bilgilerinizi 7/24 tarayan veri izleme hizmeti sunan poliçelerin faydasını görebilirsiniz.

 • Akıllı cihazlar hayatı kolaylaştırıyor olsa da tüm bilgileriniz bu teknolojik ürünlerde depolanıyor. Kötü niyetli yazılımlar ve virüsler internette gezindiğiniz sayfalar, içeriğini bilmediğiniz bağlantılara tıklamanız, kaynağı belli olmayan e-postaların ekinde, güvenilirliğini bilmediğiniz harici diskleri kullandığınızda ve bunun gibi yollarla cihazlarınıza bulaşabiliyor. Antivirüs koruma programları, bilgisayar ve telefon gibi cihazlarınızı her türlü virüs tehdidi ve zararlı içerikten korumayı sağlıyor. Siber güvenlik sigortası tercih ederken ücretsiz koruma yazılımı sunan poliçeleri değerlendirebilirsiniz.

 • Yeni dolandırıcılık yöntemleri nedeniyle, sık kullanmaya başladığımız sanal alışverişlerde de alışveriş yapacağınız sitenin kurumsallığı ve iletişim bilgilerine, mesafeli satış sözleşmesi olup olmadığına, sitede ve sepetinizde gösterilen tutarın aynı olup olmadığına, hatta ürün yorumlarına kadar dikkat edilmesi gerekiyor. Siber güvenlik sigortalarında bulunan şifre çalınma teminatı, hayatımızın bir parçası haline gelen online alışveriş işlemlerinizde profil hesaplarınızı ve finansal değeri olan kart bilgilerinizi koruma altına alır. İçinizin rahat olması için yüksek limitli teminatlar sunan alternatifleri değerlendirmeniz önemli.

 • ATM’den yapılan işlemler çeşitli riskleri beraberinde getiriyor. Özellikle yüklü miktarda para veya emekli maaşınızı çekme işlemleri sırasında kart şifrenizin görünmemesi ve doğum yılınız gibi üçüncü kişilerce kolayca ulaşılabilir olan bilgileri içermemesi gerekir. Kart şifrenizin görülmemesi için tuş panelini diğer elinizle kapamak bir seçenek olsa da para çıkış bölümlerine kurulabilen düzenekleri veya para çekme işlemi sonrası takip edilebileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Emekli maaşı veya yüklü para çekme işlemlerine yönelik kapkaç ve gasp gibi olumsuz durumlara karşı poliçenizde ATM kapkaç teminatının olması sizi korur.

 • Destek hattı, sahtecilik uzmanı gibi hizmetler sunan poliçeleri tercih etmeniz sanal dünyada şüphelendiğiniz veya zarar gördüğünüz her konuda gerekli yardımı almanızı sağlar.

 • Tanımadığınız bilmediğiniz kişilerin bilginiz dışında, kimlik bilgilerinizle işlem yapması durumunda hukuksal koruma sunulması sizi hem maddi hem manevi anlamda rahatlatır.

Ailenizin dijital güvencesi için ne öneriyoruz?
Cyberella

Risk önleyici ve çözüm sunan hizmetleri ile sizi sanal dünyanın risklerine karşı koruyan siber güvenlik sigortası…

Detaylı Bilgi