TR EN

Evinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alan

Evim Saray Konut Sigortası

Evinizi ve talebinize göre ev içerisindeki eşyalarınızı yangın, sel, su baskını, deprem ve hırsızlık gibi yaşanabilecek pek çok aksiliğe karşı güvence altına alır.

  • Hem ev sahipleri hem de kiracılar için geçerli

  • Evinizde hayat kolaylaştıran ücretsiz hizmetler

  • Olası bir depreme hazırlıklı olmak için hayat kurtarıcı destek paketleri

Teklif Al En Yakın Acente

Eviniz için en iyi seçim

Neden Ray Sigorta’yı tercih etmeliyim?

Evinizde hayatınızı kolaylaştıran hizmetler

Poliçe süreniz boyunca kombi ve klima bakımı, çilingir, elektrik-su tesisatı ve cam onarımı gibi pek çok ücretsiz hizmetin yanı sıra olası bir depreme karşı hazırlıklı olmak için sunulan kapsamlı önlem paketi ve afet sonrasına yönelik destek hizmetlerinden ücretsiz veya indirimli olarak faydalanırsınız.

Komşunuzla aranız bozulmuyor

Komşunuzun evinde yaşanabilecek bir aksilik kaynaklı evinizin zarar görmesi durumunda masraflarınızı karşılarken komşuluk ilişkilerinin bozulmaması adına belirli şartlar dahilinde komşunuza rücu etmiyoruz.

Hasar tespiti için eksper beklemek tarihe karışıyor

Belirli şartlar dahilinde sizin beyanınızla işlem yapıyor, eksper beklemeden onarımın başlamasını sağlıyoruz.

Evinizin sizin için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz

Geniş kapsamlı teminatlarla tam koruma

Evim Saray sigortasında standart olarak sunulan teminatlara ek olarak tercih edebileceğiniz teminatlarla kapsamınızı zenginleştirin.

Teminat Detayları
Opsiyonel

Yangın

Evinizi ve eşyalarınızın yangın, yıldırım veya infilak kaynaklı olarak zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Deprem – Yanardağ Püskürmesi

Yangın Sigortası Genel Şartları hükümleri saklı kalmak kaydıyla; deprem, deniz depremi (tsunami) ve yanardağ püskürmesi için teminat verilmektedir.

Opsiyonel

Sel ve su basması

Evinizin ve/veya ev içerisindeki eşyaların su ile ilgili (sızma, akıntı, sızıntı gibi) herhangi bir olay sonucu zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Toplumsal kargaşa ve terör

Evin bulunduğu bölgede gerçekleşebilecek grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler veya terör hareketleri kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Elektronik cihaz

Evinizde bulunan elektronik eşyaların voltaj dalgalanması veya düşme kırılma sonucu zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Hırsızlık

Evinizde bulunan eşya, değerli eşya, ziynet ve binaya sabit kıymetlerinizin zorla ve kırma delme suretiyle hırsızlık yapılarak çalınması durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Eve/Evden taşınma

Eve/Evden taşınma sürecinde taşımayı yapan aracın kaza yapması nedeni ile taşınan malların zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

3. Şahıs Sorumluluk

Poliçe üzerinde yazılı adreste meydana gelen olaylar nedeni ile 3. Şahısların maddi ve bedeni olarak zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

İzolasyon

İzolasyon kaybı veya yetersizliği nedeni ile çatı ve pencere pervazlarından giren suların neden olduğu maddi zararlar karşılanır.

Opsiyonel

Konut adaptasyonu

Poliçe sahibi ve/veya aile fertlerinin poliçe süresi içinde tekerlekli sandalye ile yaşamasına neden olacak bir kaza sonucu evin yeni duruma uygun hale getirilmesi masrafları karşılanır.

Opsiyonel

Kira kaybı

Ev sahibinin kiracıya kiraya verdiği evin, konut sigortası kapsamına giren riskler kaynaklı oturulamaz hale gelmesi durumunda ev sahibi tarafında oluşacak kira kaybı karşılanır.

Opsiyonel

Cam kırılması

Evde bulunan iç-dış cephe camları dâhil, duvara ya da mobilyaya sabit cam malzemeler, elektrikli ocakların cam yüzeyleri ve kapaklarının zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Yangın mali mesuliyet

Komşulara, mal sahibinin kiracıya ve kiracının mal sahibine karşı neden olabileceği yangın-dahili su-duman kaynaklı maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Dahili su

Dahili su arızaları kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Hava-Kara-Deniz taşıtları çarpması

Hava-Kara-Deniz taşıtları çarpması kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Fırtına

Fırtına kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Duman

Duman kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Yer kayması

Yer kayması kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Opsiyonel

Kar ağırlığı

Karın evin çatısı başta olmak üzere çeşitli bölümlerinde oluşturduğu ağırlık kaynaklı evin zarar görmesi durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanır.

Eviniz için en doğru seçim

Evim Saray’dan evde hayatı kolaylaştıran hizmetler

Evim Saray ile yuvanızı güvence altına alırken, poliçe kapsamında ücretsiz veya indirimli olarak sunulan hizmetlerden de faydalanırsınız.

Hizmet Detayları
1. Kombi ve klima bakımı

Kombi ve klima bakımı

Yıl içinde bir defaya mahsus kombi ve klima yıllık bakımı ücretsiz olarak sunulur.
2. Deprem destek hizmetleri

Deprem destek hizmetleri

Olası bir depreme karşı hazırlıklı olmak için evdeki riskli bölgelerin tespiti, çıkış rotasının planlanması, acil durum planı hazırlanması, eşya sabitleme, bina dayanıklılık testi gibi pek çok hizmetin yanı sıra ilk yardım eğitimi, psikolojik ve pedagojik danışmanlık gibi hem kişilere hem de evin ihtiyaçlarına yönelik destek hizmetlerini kapsar.
3. Ev yardım hizmetleri

Ev yardım hizmetleri

Su-elektrik tesisat işleri, cam onarımı, çilingir, eve doktor/hemşire/refakatçi gönderimi gibi hizmetler belirli limitler dahilinde ücretsiz olarak sunulur.

Konut Sigortası Teminatları

Cam Kırılması

Evlerde bulunan iç-dış cephe camları dahil, duvara ya da mobilyaya sabit aynalar, cam raflar, duş kabini camları, düz, bombeli, yatay veya dikey; masa, vitrin, dolap, sehpa camları, akvaryum camları, elektrikli ocakların cam yüzeyleri ve kapakları meydana gelebilecek zararlara kaşı teminat altına alınır.

Sel ve su baskını

Sel ve su baskını veya izolasyon kaybı veya yetersizliği nedeni ile çatı ve pencere pervazlarından giren suların evde neden olduğu hasarlar teminat altına alınır.

Hırsızlık

Evinizde bulunan eşya – değerli eşya/ziynet ve/veya sabit kıymetlerin çalınması teminat altına alınır.

Elektronik cihaz

Eşya teminatı olan poliçelerde ev eşyaları içinde bulunan elektronik eşyaların voltaj dalgalanması veya düşme kırılma sonucu meydana gelebilecek risklere karşı korur.

Konut Sigortası Ürünlerimiz

Eviniz için en doğru seçim

Eviniz için sigorta tercih ederken bilinmesi gerekenler

Sıkça Sorulan Sorular

Evim Saray Konut Sigortası yangın, sel, deprem, fırtına, dahili su ve hırsızlık gibi çeşitli riskler sonucu meydana gelebilecek durumlardan evinizi ve tercihinize göre evinizde bulunan eşyaları koruyarak büyük masraflara karşı size güvence sağlar. Evinizde ihtiyaç duyabileceğiniz hizmetleri de düşünen Evim Saray Konut Sigortası pratik çözümler sunarak hayatınızı kolaylaştırır. Kombi-klima yıllık bakımı, halı yıkama, su-elektrik tesisat işleri, cam onarımı, çilingir, eve sağlık görevlisi gönderimi gibi hizmetler sigortanız kapsamında masraf olmaktan çıkar.

Yaşam alanınız olan evinizin, içinde bulunan eşyalarınızın doğal afetler ve pek çok olumsuzluğa karşı güvende olmasını sağlar. Konut sigortası ile sadece oluşan hasara karşı değil aynı zamanda hasar kaynaklı meydana gelebilecek masraflara karşı da önlem alabilirsiniz.

Metrekare maliyet ve ödeme limitleri devlet tarafından belirlenen DASK (Zorunlu Deprem Sigortası), sadece deprem kaynaklı binanızda oluşan hasarların karşılanmasını sağlar. Konut sigortanıza dahil edeceğiniz deprem teminatı ile evinizi ve eşyanızı güvence altına alarak DASK limitlerini aşan kayıplarınız için güvence sağlayabilirsiniz. Konut sigortası mobilya, beyaz eşya ya da elektroniklerinizin hasar görmesi durumunda zararınızın karşılanmasını sağlar. Evinizi tam güvence altına almak için tamamlayıcı olarak Evim Saray Konut Sigortası yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Evet, kiracılar da ev sahipleri de Konut Sigortası yaptırabilir. Ev sahibi veya kiracı olmak arasındaki tek fark kiracıların Konut Sigortası ile olası yangın, deprem, su baskını, hırsızlık gibi durumlar sonucu zarar gören eşyalarını güvence altına alabilmeleridir. Ek olarak, poliçeniz kapsamında sunulan hayatınızı kolaylaştıracak çeşitli yardım hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Konut sigortalarındaki deprem teminatı tercihinize göre poliçeye eklenebilen bir teminattır. Konut poliçenize deprem teminatı ekleyebilmeniz için DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) poliçenizin olması şarttır. DASK poliçesine sahipseniz deprem esnasında oluşabilecek hasarlara karşı DASK limitlerini aşan hasarlarda konut sigortanıza eklediğiniz deprem teminatı kapsamında belirtilen limitlere kadar evinizi koruyabilirsiniz.

Konut sigortasını yeni eviniz için düzenletmeniz gerektiğinde sigorta acentenize öncesinde bilgi vermelisiniz. Konut sigortası fiyatlarının adres, metrekare, bina yapı tarzı, bina yaşı vb farklı kriterler doğrultusunda belirlenmesi nedeniyle ek prim ödemesi yapmanız ya da prim iadesi almanız gerekebilir.

KMM teminatı ile, ev sahibi veya kiracı olmanız fark etmeksizin bulunduğunuz konutta meydana gelebilecek hasarların komşularınızın evine ve mallarına verebileceği zararlar karşılanır. Teminat limiti mal sahibi veya kiracı olma durumuna ve toplam bina yangın bedeline göre değişkenlik gösterir. KMM kapsamında evinizde çıkan bir yangın sonucu, ev sahibinizin evinde veya komşunuzda meydana gelebilecek olası zararlar sigorta şirketi tarafından poliçede belirtilen limitler dâhilinde karşılanır. Poliçenizde dâhili su teminatı bulunması halinde, su tesisatındaki arızalar sonucu komşuda meydana gelecek zararlar da KMM teminatı kapsamında karşılanabilir.

Konut sigortası poliçenizde ev sahibi ya da kiracı olarak komşuluk mali mesuliyet teminatınız varsa yangın, duman ve su sızması durumundan kaynaklanan hasarlar poliçede belirtilen limitler doğrultusunda karşılanır.

Televizyon, müzik seti, bilgisayar, printer, fotoğraf makinesi, beyaz eşya vb elektronik eşyaların güvence altına alınması için poliçenizde elektronik cihaz teminatının olması gerekir. Ekipmanın poliçe kapsamında olması durumunda, zararınız poliçenizde belirtilen şartlar dâhilinde teminat altındadır. Kullanıcı kaynaklı hatalar ise sigorta kapsamına girmez.

Evinizde bulunan iç-dış cephe camları dahil, duvara ya da mobilyaya sabit aynalar, cam raflar, duşakabin camları, masa, akvaryum camları, elektrikli ocakların cam yüzeyleri vb camların güvence altına alınması için poliçenizde cam kırılması teminatının olması gerekir. Cam kırılması sonucu meydana gelen zararınız poliçenizde belirtilen şartlar dâhilinde teminat altındadır. Ayrıca konut yardım hizmetlerimiz kapsamında, cam onarım himzetimizden belirli limitlerde faydalanabilirsiniz.

Poliçenize değerli eşya teminatı ekleyerek kasa içinde bulunan nakit ve kıymetli evrakları ve evinizde bulunan sanat eserleri, antika, ziynet eşyası gibi kıymetli eşyaları belirtilen şartlar ve oranlar dâhilinde güvence altına alabilirsiniz.

Evinizde bulunan eşyalarınızın zorla ve kırma delme suretiyle hırsızlık yapılarak çalınması durumunda oluşacak maddi kayıplar karşılanması için poliçenizde hırsızlık teminatının olması gerekir.

Konut sigortası primleri, konutunuzun bulunduğu adrese, konutun metrekaresine, binanın yaşı ve yapı tarzına, bulunduğu kata, alınan güvenlik önlemlerine ve poliçe üzerindeki teminatlarda seçilen limitlere göre hesaplanır. Evinizdeki eşyaları da konut sigortası kapsamına dâhil etmeniz durumunda, eşyaların günümüz şartlarında yeniden satın alım değeri düşünülerek hesaplama yapılmalıdır.

Poliçeniz kapsamındaki bir riske dair onarım yapılması durumunda, hasar ödemesinin yapılabilmesi için hasar bildiriminde bulunarak dosya açtırmanız ve ödediğiniz faturanın aslını iletmeniz gerekir. Gerçekleşen hasarın en geç 10 gün içinde bildirimi yapılmalıdır.

Acentelerimiz

Türkiye geneline yayılmış 1600’ün üzerinde Ray Sigorta acentesi size destek için hazır.

En yakın acenteyi bul

Anlaşmalı Oto Servislerimiz

Sayıları her geçen gün artan Yetkili ve Özel Servisler, Hızlı Onarım Merkezleri (HOM) ve Cam Servisleri yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile size hizmete hazır.

En yakın servisi bul

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarımız

Anlaşmalı olduğumuz ve Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından sağlığınızla ilgili her türlü desteği alabilirsiniz.

En yakın sağlık kuruluşunu bul