TR EN

Teminat Detayları

Teklif Al

Kadın sürücülere özel olarak tasarlanan Prenses Kasko ile aracınızı, durduğu yerde veya yollarda karşılaşabileceği risklere karşı güvence altına alıyor, benzersiz hizmetlerle hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Aracın çarpması ya da aracınıza çarpılması

Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması ve gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar sonucu oluşan zararları kapsar.

Aracın yanması

Araçta yangın meydana gelmesi sonucu oluşan zararları kapsar.

Aracın çalınması

Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu meydana gelen zararları kapsar.

Anahtarla çalınma

Anahtarların araç üzerinde unutulması sonucunda aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu meydana gelen zararları kapsar.

* Kullanım tarzı otomobil ve kamyonet olarak belirtilen araçlar için standart olarak sunulmakta olup diğer kullanım tarzındaki araçlar için sunulmamaktadır.

Doğal afetler

Deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi nedeni ile araçta meydana gelen zararları kapsar.

Genişletilmiş cam koruma

Cam hasarlarının istenilen serviste veya lokasyonda muafiyetsiz onarılması hizmetidir.

İhtiyarı mali mesuliyet

3. şahıslara verilebilecek maddi veya bedeni zararlarda Zorunlu Trafik Sigortası limitlerinin üzerinde kalan zararları kapsar.

* Kullanım tarzı römork olarak belirtilen araçlar haricinde standart olarak sunulmaktadır.

Hasarsızlık indirimi koruma

Poliçe süresinde meydana gelen hasarın Hızlı Onarım Merkezlerinde onarılması halinde hasarsızlık indirim oranı hiç hasar olmamışçasına devam eder.

* Kullanım tarzı otomobil ve kamyonet olarak belirtilen araçlarda standart olarak sunulmakta olup diğer kullanım tarzındaki araçlar için sunulmamaktadır.

Yeni değer

Sıfır kilometre alınan aracın 1 yıl içerisinde tam hasara uğraması halinde hasar tarihindeki anahtar teslim fiyatı ödenir.

* 0-1 yaş arası ve kullanım tarzı otomobil ve kamyonet olarak belirtilen araçlarda standart olarak sunulup diğer kullanım tarzındaki araçlar için sunulmamaktadır.

Sel-su baskını

Sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar teminat altındadır.

Eskime payı düşmeme

Aracın onarılması sırasında kullanılan yeni parçalar için aracın kazanacağı değer oranında yapılması gereken kesintinin yapılmamasını sağlar.

* Akü, katalitik konvertör ve araç lastikleri istisnadır. 0-10 yaş arası araçlarda ve 11-15 yaş arası hasarsız ve vade boşluğu olmayan poliçe yenilemelerinde standart olarak sunulur. Aksi durumda bu teminat verilmemektedir.

GLKHH ve Terör olayları

Grev, Iokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotajları önlemek ve etkilerini azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar teminat altındadır.

Yanlış akaryakıt dolumu

Akaryakıt istasyonlarında yanlış akaryakıt doldurulması sonucunda meydana gelebilecek masraflar 1.000 TL’ye kadar teminat altındadır.

* Kullanım tarzı römork olarak belirtilen araçlar haricinde standart olarak sunulmaktadır.

Yük kayması

Çarpma veya çarpışma olmaksızın, aracın üzerinde bulunan yükün kayması sonucunda araçta ve kasa teminatı varsa kasada oluşabilecek hasarlar teminata dahildir.

* Kullanım tarzı kamyonet, kamyon, tanker, çekici, römork olarak belirtilen araçlarda standart olarak sunulmakta olup, diğer kullanım tarzındaki araçlar için sunulmamaktadır.

Yurt dışında geçerlilik

Türkiye sınırları dışında meydana gelen zararlar için teminat alınabilir.

* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Çekme ve çekilme zararları

Aracın yetkili olmayan kişilerce ve kurallara uygun olmadan çekilmesi veya çektirilmesi sonucu meydana gelen zararlar teminat altındadır.

Anahtar kaybı

Kaybolan ve çalınan anahtar nedeniyle aracın kilit mekanizmasının değiştirilmesi sonucu uğranılan zararları kapsar.

Kemirgen hayvan zararları

Kemirgen ve ek sözleşmede belirtilen durumlar dahilinde diğer hayvanların vereceği zararlar teminat altındadır.

Kaza başına manevi tazminat

3.Şahıslara verilebilecek maddi ve bedeni zararlar sonucunda sigortalıya karşı yöneltilebilecek manevi talepler teminat altına alınabilir.

* Kullanım tarzı römork olarak belirtilen araçlar haricinde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Koltuk ferdi kaza

Araçta bulunan sürücü ve yolcuların kaza sonucunda meydana gelebilecek vefat, sürekli sakatlık ve tedavi zararları teminat altına alınabilir.

* Kullanım tarzı römork olarak belirtilen araçlar için vefat ve sürekli sakatlık teminatı sunulmamakta olup, tedavi giderleri teminatı opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Hukuksal koruma

Aracın işletilmesinden dolayı sigortalıya yöneltilebilecek hukuki sorumluluktan doğan masraflar teminat altındadır.

* Kullanım tarzı römork, taksi, ve iş makinesi olarak belirtilen araçlar haricinde standart olarak sunulmaktadır.

Çocuğunuz mu var? BoB Kasko Sigortası sizin için var.

0-6 yaş arası çocuk sahiplerine özel olarak sunulan BoB Kasko, aracınızı çarpışmadan çalınmaya, anahtar çalınmasından yolda kalmaya kadar en geniş teminatlarla korur.

Poliçe Kapsamındaki Hizmet Detayları

Prenses Kasko, aracınızı sadece durduğu yerde veya yollarda karşılaşabileceği risklere karşı güvence altına almıyor; özel hat, VIP destek hizmetleri, yol yardımı, aracınızın serviste olması gereken sürede ikame araç sağlanması, hasarsızlık indiriminizi kaybettirmeyen mini onarım hizmetleri gibi birçok hizmeti ücretsiz olarak sunuyor.

Hizmetlerden Faydalanma Koşulları
1. Yol yardımı

Çekici veya vinç ile aracın kurtarılması ve nakli, lastik değişimi, profesyonel sürücü hizmeti gibi hayat kolaylaştıran hizmetleri kapsar.

2. Hasar anında özel hat

Hasar anında tek yapmanız gereken 444 4 729'u tuşlayarak Prenses Kasko'ya özel hat üzerinden, hiç beklemeden bize ulaşmak! Gerisini bize bırakın.

3. Kaza sonrası VIP destek hizmetleri

Kaza anında Ray Sigorta tarafından gönderilecek moto vale, kaza tespit tutanağını doldurmanıza yardımcı olur. Ayrıca aracınız yürür durumda ise servise götürür, yürümez durumda ise aracın çekilmesi için gerekli işlemleri sizin yerinize gerçekleştirir. Üstelik tüm bu işlemler esnasında siz istediğiniz yere ücretsiz taksi hizmetinden faydalanarak gidersiniz!

4. Araç vale hizmeti

Hasarlı aracınızı sizin yerinize servise götürüyor, ikame aracınızı ise istediğiniz yere getirerek size teslim ediyoruz. Aracınızın onarım süresi tamamlandığında ise onarılan aracınızı istediğiniz adrese getiriyor, ikame aracı teslim alıyoruz.

5. Mini onarım

Aracın kaporta, boya, iç döşeme, plastik tampon, ön cam gibi parçalarında meydana gelen ufak çaplı hasarlar için anlaşmalı Mini Onarım servislerinde belirli ölçü ve limitler dâhilinde verilen onarım hizmetidir.

* Kasko Mini Onarım Hizmeti kapsamında yapılan işlemler için hasar dosyası açılmakta olup poliçe süresi içinde meydana gelen mini onarım hasarı hasarsızlık indirimini etkilemez. Mini onarım hizmeti verilen merkezler için buRAYa tıklayınız.

Kasko Ürünlerimiz

Aracınız için en iyi seçim